Doktor Quinn
youtube.com/TeeVees Greatest
Autor Natalia Niewczas - 20 Września 2020

Oglądaliście "Doktor Quinn"? Serial wciąż wspominają miliony fanów na całym świecie

Doktor Quinn to serial, który błyskawicznie podbił serca telewidzów. Całe rodziny z zapartym tchem śledziły losy młodej lekarki. Do dziś wielu Polaków wspomina produkcję z niemałym sentymentem.

Doktor Quinn to produkcja kultowa - dla niektórych już na zawsze pozostanie najlepszym serialem, jaki kiedykolwiek powstał. Amerykański western opowiada o losach młodej lekarki, Michaeli Quinn. Wszystko zaczyna się od ważnej życiowej decyzji.

Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznejNowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznejCzytaj dalej

Doktor Quinn łączyła pokolenia

Serial Doktor Quinn przenosi widza do końcówki XIX wieku, gdy wojna secesyjna dobiegła końca. Główna bohaterka, tytułowa doktor Quinn, postanawia porzucić dotychczasowe życie. Kobieta decyduje się rozpocząć własną praktykę zawodową na Dzikim Zachodzie w miasteczku Colorado Springs.

W roli doktor Quinn wystąpiła Jane Seymour, aktorka brytyjskiego pochodzenia odznaczona Złotym Globem. U jej boku widzowie mogli podziwiać między innymi aktorski występ Joe Lando (w roli Byrona Sully) czy Chada Allena (wcielającego się w postać Matthew Coopera).

Odbiorcy pokochali serialową Michaelę za jej dobre, pełne empatii serce. Postać lekarki nie stanowiła jednak jedynego powodu, dla którego widzowie niecierpliwie wyczekiwali emisji kolejnych odcinków. Równie przyciągająco zadziałało umiejętne połączenie obyczaju i przygody oraz poruszanie ważnych, społecznych tematów, takich jak problem związany z nałogami czy rasizmem. Jeden z kluczowych wątków pobocznych stanowiła walka o prawa Indian.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?
2.10 tys. zł za jazdę na hulajnodze, 5 tys. za siedzenie pod sklepem. Nawet nie wyobrażasz sobie, za co jeszcze ukarzą
3.Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami

Serial doczekał się 6 sezonów, w tym 149 odcinków. Sukces, jaki odniosła produkcja, przyczynił się także do powstania dwóch telewizyjnych filmów: “Doktor Quinn” z 1999 roku oraz “Doktor Quinn: Serce na dłoni” z 2001 roku. Emisja serialu w Polsce rozpoczęła się 11 grudnia 1994 i zakończyła 28 czerwca 1998 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żywioły uderzyły z olbrzymią mocą, zniszczenia są kolosalne. Nagranie z Portugalii zasmuca
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. W jednym rejonie sypie borowikami i innymi grzybami na potęgę. Jest jeszcze jedna dobra informacja

Następny artykuł