dom pełen szkodników
Fot. pixabay.com/ Erik_Karits
Autor Klaudia Gaicka - 4 Czerwca 2020

Ukrywają się w naszych domach i roznoszą groźne choroby. Takich gości nie chce nikt z nas

Dom kojarzy nam się z ostoją bezpieczeństwa. Chyba nikt nie życzy sobie w nim dodatkowych lokatorów, zwłaszcza takich, którzy roznoszą groźne dla człowieka choroby. Choć niektóre z nich wyglądają niepozornie, warto się ich pozbyć.

Dom wielu z nas traktuje jako ostoję. Nie jest nam przyjemnie słuchać lub nawet czytać o tym, że jakieś obrzydliwe stworzonka chowają się w naszych prywatnych wnętrzach. Eksperci nie polecają jednak ignorować oznak obecności szkodników. Problem może się znacząco pogłębić. Całe szczęście istnieją sposoby na pozbycie się dodatkowych lokatorów. Jednak nie zawsze jest to proste.

Kolejna faza testów szczepionki. Próby będą przeprowadzane na dzieciachKolejna faza testów szczepionki. Próby będą przeprowadzane na dzieciachCzytaj dalej

Dom pełen szkodników

Roztocza, choć niewidoczne gołym okiem, potrafią przysporzyć wiele problemów. Mimo że są w każdym domu, to mogą bardzo uprzykrzyć życie alergikom. Najbardziej groźne są ich odchody. Aby się ich pozbyć, należy szczególnie dbać o czystość. Należy do tego, przede wszystkim regularna zmiana pościeli, ścieranie kurzy oraz odkurzanie (również łóżka).


Innym, dużo bardziej strasznym insektem jest karaluch. Jego obecność w domu powinna szczególnie nas zaniepokoić, ponieważ są one nosicielami wielu niebezpiecznych chorób. Jak podaje portal Medonet.pl, przenoszą między innymi rotawirusa, wirusa grypy, gruźlicę oraz cholerę. Co więcej, choroby przenoszone przez te owady mogą zagrażać również zwierzętom domowym.

Z podobnych powodów niepożądane są w naszych domach prusaki. Na ich celowniku są zwykle zanieczyszczone, ciepłe i wilgotne pomieszczenia. Wychodzą z nich, tylko poszukując jedzenia. Zanieczyszczają nasze jedzenie bakteriami, pleśnią i odchodami. Dodatkowo przenoszą niebezpieczne dla człowieka choroby, takie jak trąd, gruźlica i cholera. Co więcej, mogą przenosić pasożyty.

Sporo większe, ale również groźne są szczury i myszy. Tak samo, jak poprzednicy mogą przenosić groźne choroby (dur brzuszny, włośnica lub salmonella). Dodatkowo bywają nosicielami pasożytów i bakterii, którymi mogą zakazić nasze produkty spożywcze. Jakby tego było mało, gryzonie niszczą nasz dom, jego instalacje itp.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna faza testów szczepionki. Próby będą przeprowadzane na dzieciach

2. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało

Mucha, choć wydaje się niepozorna, również jest poważnym zagrożeniem. Dzięki swojemu sposobowi poruszania dużo łatwiej jest jej „zasiąść” na naszym stole, a nawet bezpośrednio na jedzeniu. Może być nosiciel wąglika i czerwonki, a także pasożytów, takich jak owsiki.

Muszki owocówki pomimo krótkiego życia, szybko się rozmnażają. Tak jak duże muchy, przenoszą wiele groźnych dla człowieka elementów. W żadnym wypadku nie można ich ignorować, mimo że są na pierwszy rzut oka mało kłopotliwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci
  2. Nie żyje 34-letni członek uwielbianego zespołu. Miał koronawirusa
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Następny artykuł