Donald Trump
US President Donald Trump addresses supporters during a campaign rally at Smith-Reynolds Regional Airport in Winston-Salem, North Carolina on September 8, 2020. (Photo by MANDEL NGAN / AFP)
Autor Natalia Niewczas - 10 Września 2020

Wielka afera USA. Jakie informacje na temat koronawirusa przed wybuchem epidemii posiadał Donald Trump?

Donald Trump mógł posiadać niezwykle ważne informacje dotyczące koronawirusa jeszcze zanim sprawy w Stanach Zjednoczonych przybrały tak dramatyczny obrót. Jeden z najsławniejszych dziennikarzy USA opublikował budzące wątpliwości słowa prezydenta. Wypowiedź głowy państwa sugeruje, że Trump doskonale zdawał sobie sprawę z powagi zagrożenia.

Donald Trump, wedle najnowszych informacji, już wiele miesięcy temu wiedział, jak niebezpieczny jest koronawirus. Doniesienia potwierdza nagranie jednego z najbardziej znanych dziennikarzy w Stanach Zjednoczonych. Bob Woodward sumiennie dokumentuje każdy przeprowadzony wywiad - nagrania rozmów dziennikarza z prezydentem USA zostały upublicznione w jego najnowszej książce.

Kolejne zarzuty wobec Szumowskiego. Były Minister Zdrowia ostro odpowiadaKolejne zarzuty wobec Szumowskiego. Były Minister Zdrowia ostro odpowiadaCzytaj dalej

Donald Trump był świadomy zagrożenia

Strategia, jaką Donald Trump przybiera w obliczu walki z COVID-19, budzi kontrowersje, zwłaszcza w świetle ostatnich doniesień. Jak podaje portal fakty.interia.pl, czołowy polityk USA lubi zapewniać swych obywateli, że wirus niebawem ot tak przestanie być zagrożeniem i karmić ich oklepanymi frazesami. Upubliczniona przez dziennikarza wypowiedź prezydenta może tylko dolać oliwy do ognia.

Dziennikarz Bob Woodward od grudnia 2019 roku do lipca 2020 roku przeprowadził z głową Stanów Zjednoczonych serię wywiadów. Rozmowy miały posłużyć za materiał do najnowszej publikacji Woodwarda opisującej funkcjonowanie Białego Domu. Wywiady zbiegły się w czasie z gorącym okresem początków pandemii. Budzące najwięcej wątpliwości słowa miały paść z ust prezydenta dnia 7 lutego, Donald Trump nawiązywał wówczas do swojej konwersacji z przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem i do samego koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziennik Gazeta Prawna ujawnił wielki plan rządu. Ważne reformy i zmiany, które znacząco wpłyną na życie Polaków
2. Polacy mają dość niewłaściwej opieki medycznej. Wielu znalazło sposób na rozwiązanie sprawy

- To jest bardziej zabójcze. Wiesz, to jest pięć procent w stosunku do jednego i mniej niż jednego procenta. Zatem to jest zabójcza rzecz - miało paść z ust prezydenta USA.

Donald Trump wielokrotnie zabierał w sprawie pandemii głos. Jeszcze niedawno, bo w marcu 2020 roku, prezydent USA otwarcie oznajmił, że świadomie umniejsza zagrożenie epidemiologiczne. Jak sam twierdzi, robi to, by powstrzymać panikę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie miał pojęcia, ukrywali całą prawdę. Chodzi o Bandziorka z „Chłopaków do wzięcia”
  2. Niestety, nie żyje. Chciał tylko zrobić zdjęcie, tragiczna wiadomość ze świata
  3. Fani pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Gienek Loska, pogrzeb wybitnego muzyka już dziś
  4. Naukowcy podali prognozę rozwoju epidemii dla Polski. Przedstawili najgorszy oraz najlepszy scenariusz
  5. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
  6. Zrozpaczona Gessler ma dość, nie mieli dla niej żadnej litości. "Kąsacie, aby bolało”, wystosowała dramatyczny apel

Następny artykuł