Donald Trump: zamach na życie prezydenta
US President Donald Trump addresses supporters during a campaign rally at Smith-Reynolds Regional Airport in Winston-Salem, North Carolina on September 8, 2020. (Photo by MANDEL NGAN / AFP)
Autor Damian Witoń - 20 Września 2020

Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Donald Trump na celowniku zamachowców. Do obecnie urzędującego prezydenta USA została wysłana koperta z bardzo niebezpieczną zawartością.

Donald Trump jest wyjątkowo barwną postacią. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych ma ogromną rzeszę zwolenników, ale również mnóstwo wrogów. Wiele osób chce jak najszybciej zobaczyć kogoś innego na jego miejscu. Niektórzy są w stanie posunąć się bardzo daleko, aby spełnić swoje marzenie. Ostatnio amerykańskie służby przechwyciły niebezpieczną przesyłkę zaadresowaną do Trumpa. Najprawdopodobniej był to zamach na jego życie.

Mężczyźni wcinali ze smakiem sos ze słoika. Gdy ujrzeli, co jest na dnie, stracili apetyt na bardzo długoMężczyźni wcinali ze smakiem sos ze słoika. Gdy ujrzeli, co jest na dnie, stracili apetyt na bardzo długoCzytaj dalej


Donald Trump celem zamachu. Do prezydenta USA wysłana została przesyłka z niebezpieczną zawartością

Jak podaje portal rmf24.pl, amerykańskie służby przechwyciły kopertę zawierającą rycynę, która była zaadresowana do obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Sprawa została nagłośniona przez amerykańskie media, które powołują się na źródła rządowe.


Głos w sprawie zabrało także Federalne Biuro Śledcze (FBI), które informuje, iż wszczęto już śledztwo, mające na celu wyjaśnienie niebezpiecznego incydentu. Jednocześnie FBI zapewnia, że sytuacja jest pełni opanowana, a Trump bezpieczny.


Rycyna w kopercie zaadresowanej do prezydenta USA odkryta została w sortowni. Jest bardzo silną toksyną, którą pozyskuje się z rośliny o nazwie rącznik pospolity. W przeszłości wielokrotnie wykorzystywano ją podczas zamachów terrorystycznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?
2.Prawo budowlane od nowa. 19 września weszły w życie ważne zmiany
3.Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami


Przedostanie się rycyny do organizmu człowieka, ma fatalne konsekwencje. Na jego skutek dochodzi bowiem do rozległych krwotoków wewnętrznych, uszkodzenia wątroby, nerek, a także układu krwionośnego. Co ważne, obecnie nie istnieje żadne antidotum, które mogłoby uratować ofiarę zatrucia rycyną.


Według ustaleń agencji Reutera niebezpieczna przesyłka pochodziła z Kanady. Amerykańscy dziennikarze próbowali skontaktować się z Białym Domem, aby otrzymać więcej informacji w sprawie. Rząd postanowił jednak milczeć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje wicepremier, był zakażony. Tragiczna wiadomość z zagranicy
  2. Wprowadzają wyczekiwany zakaz. Polska wieś jest wściekła, mieszkańcom grożą wysokie mandaty
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. Smarowidło z makreli wędzonej do kanapek przypomni ci smaki dzieciństwa. Dzięki 1 dodatkowi będzie jeszcze pyszniejsze

Następny artykuł