donald trump o drugiej fali zachorowań
fot. https://www.youtube.com/ CNBC Television
Autor Klaudia Gaicka - 22 Maja 2020

Donald Trump wyznał, co zrobi w przypadku drugiej fali koronawirusa. Jego słowa wywołały burzę

Donald Trump zaskoczył wszystkich w swoim czwartkowym oświadczeniu. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie tylko nie apeluje o łagodzenie restrykcji, ale również zapowiada, że następnym razem w takiej sytuacji nie zamknie kraju.

Donald Trump zaskoczył wszystkich w swojej najnowszej wypowiedzi odnośnie do możliwej drugiej fali zachorowań. Koronawirus już od kilku miesięcy zamęcza obywateli większości krajów świata. Mimo, że krwawe żniwo zbiera wszędzie, Stany Zjednoczone już od jakiegoś czasu dotyka najdotkliwiej. Niestety kraj ten wciąż znajduje się w niechlubnej czołówce, zarówno pod względem zarażonych, jak i ofiar śmiertelnych. USA dawno przegoniły już Chiny, w których rozpoczęła się epidemia, oraz Włochy, które zaraz po Chinach stanowiły ogromne nagromadzenie chorobotwórczych ognisk.

Nowe wytyczne GIS. Może przez nie upaść wiele przedszkoliNowe wytyczne GIS. Może przez nie upaść wiele przedszkoliCzytaj dalej

Donald Trump apeluje o łagodzenie rystrykcji poszczególnych stanów, niechlubne rekordy zarażonych wciąż padają

Prezydent Stanów Zjednoczonych znów wezwał swoich gubernatorów do działania. Apelował, aby zaczęli luzować w swoich stanach obowiązujące restrykcje. Jak podaje portal Tvn24.pl, podkreślił, że takie działania są niezbędne, żeby podnieść na nowo, pogrążoną w kryzysie amerykańską gospodarkę.

- Potrzebujemy sprawnej gospodarki, aby chronić zdrowie naszego społeczeństwa - wyjaśnił w czwartek prezydent USA w zakładach Forda w Ypsilanti, w których obecnie, w związku z pandemią szkodliwego patogenu, produkowane są respiratory.

Co więcej, Donald Trump nie planuje powrotu wszystkich obostrzeń w momencie drugiej fali zachorowań, którą większość ekspertów przewiduje na sezon jesienno-zimowy.
- Będziemy gasić ogień, ale nie zamkniemy kraju – dodał Donald Trump podczas czwartkowej wizyty w zakładach w stanie Michigan.

Prezydent Stanów Zjednoczonych jest również przekonany, że najpóźniej w czwartym kwartale kraj zacznie wychodzić z kryzysu gospodarczego.
- Przyszły rok będzie niesamowitym rokiem - zapewnił Trump w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Maślanka posiada wiele właściwości zdrowotnych. Ponadto jest świetnym wyborem dla ludzi na diecie

2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji

Słowa prezydenta są bardzo zaskakujące, ponieważ to właśnie w USA odnotowano ponad 25% wszystkich zgonów z powodu zarażenia wirusem. Codzienna liczba zgonów dawno przebiła próg tysiąca, a łącznie wynosi aż 95 087 tys. Ofiar. Z 13 milionów, wykonanych do czwartku, testów na koronawirusa, aż 1,5 mln. Dało wynik pozytywny. Stan zakażonych na dziś (tj. 22 maja) wynosi tam 1,61 mln.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okropnie wyglądająca, oślizgła biała skrętka na żółtkach jajek jest ważniejsza niż myślisz. Nie jedz jaj, na których jej nie ma, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnie

Następny artykuł