Donald Trump zapowiedział, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa
fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP
Autor - 25 Czerwca 2020

Donald Trump zapowiedział niespodziankę dla Polski. Czego konkretnie może dotyczyć?

Donald Trump zapowiedział w środę, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa. Prezydent USA podkreślił, że trwają intensywne prace nad preparatem i być może “czeka nas wkrótce piękna niespodzianka".

Donald Trump zabrał głos w sprawie szczepionki przeciw COVID-19. Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił, że specjaliści intensywnie pracują zarówno nad lekiem, jak i szczepionką przeciw koronawirusowi.

Prezydent USA zaznaczył także, że Polacy będą mogli liczyć na szybką pomoc, kiedy tylko Stany Zjednoczone opracują szczepionkę. Zdaniem Trumpa preparat może być gotowy już niebawem.

Śmiertelny wypadek polskiego nurka. Zrozpaczona matka obserwowała wszystko z brzeguŚmiertelny wypadek polskiego nurka. Zrozpaczona matka obserwowała wszystko z brzeguCzytaj dalej

Donald Trump zapowiedział, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa

Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump zostali zapytani na konferencji prasowej, czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu szczepionki i leków na koronawirusa.

- Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać - powiedział Trump.

Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl, Donald Trump został również zapytany, czy Polacy będą mogli liczyć na wczesny dostęp do leków oraz szczepionki przeciw koronawirusowi. Prezydent USA zapewnił, że w momencie, gdy już powstanie skuteczna szczepionka, Polska uzyska pomoc oraz opiekę.

- Myślę, że będzie to bardzo szybko - dodał.

Z kolei prezydent Andrzej Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i "sojusznicze wspieranie - choćby w symbolicznym wymiarze - Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem".

- W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej - powiedział Duda.

Prezydent dodał, że jego intencją we współpracy z USA jest to, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"

2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

Na szczepionkę przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 trzeba jeszcze poczekać, dlatego by chronić się przed patogenem, należy przede wszystkim stosować się do zasad, które publikuje m.in. Ministerstwo Zdrowia czy Główny Inspektorat Sanitarny. Warto często myć ręce. Zaleca się, aby używać do tego wody i mydła lub środków na bazie alkoholu.

Gdy kichamy lub kaszlemy, należy zakrywać usta lub nos zgiętym łokciem, lub chusteczką. Nie powinniśmy zakrywać nosa i ust dłońmi, gdyż w ten sposób zarazki przenoszą się na przedmioty i osoby, których dotykamy. Pamiętajmy również o zachowywaniu bezpiecznej odległości wynoszącej 2 metry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł