Dopalacze wciąż niebezpieczne
fot. unsplash.com/Daan Stevens
Autor Karol Zaborowski - 7 Czerwca 2020

Tragiczne wiadomości z Poznania. Nie żyje 20-latka, jej kolega walczy o życie

Dopalacze jeszcze nie tak dawno były prawdziwą zmorą. W niemalże całej Polsce można było znaleźć sklepy, w których legalnie można było kupić środki odurzające nieznanego pochodzenia. Niestety, choć sklepy gdzie można było je kupić zostały zamknięte, to dopalacze wciąż zbierają śmiertelne żniwo.

Dopalacze ze względu na fakt, że są zupełnie nowymi substancjami chemicznymi, działają w sposób niezwykle nieprzewidywalny. W internecie można znaleźć wiele nagrań, na których odurzeni ludzie zachowują się jakby byli w transie. Nierzadko przejawiają też silną agresję względem samych siebie, jak i innych osób.

Niestety na polski rynek trafił zupełnie nowy dopalacz, który już zbiera śmiertelne żniwo. Tragiczne wiadomości o śmierci zaledwie 20-letniej dziewczyny obiegły już niemalże całą Polskę. Teraz lekarze walczą o życie chłopaka, który odurzał się wraz ze zmarłą 20-latką.

Został uznany najbrudniejszym człowiekiem na świecie. Mężczyzna nie mył się od ponad 60 latZostał uznany najbrudniejszym człowiekiem na świecie. Mężczyzna nie mył się od ponad 60 latCzytaj dalej

Dopalacze wciąż niebezpieczne

Każda używka niesie ze sobą pewne ryzyko dla naszego zdrowia. Jednak w przypadku dopalaczy jest ono o wiele większe niż w przypadku innych środków odurzających. Wszystko dlatego, że są to zupełnie nowe substancje chemiczne, na które niekiedy nie ma dostępnej odtrutki.

Znacząco utrudnia to pracę lekarzy na oddziałach toksykologicznych, którzy chcąc pomóc swoim pacjentom, często nie mogą tego robić w skuteczny sposób i działają jedynie objawowo.

Niestety mimo olbrzymiej nagonki na dopalacze w naszym kraju, to wciąż nie brakuje osób, które decydują się na ich zażywanie. Tak też stało się i tym razem, kiedy to nowy środek, który właśnie trafił do Polski, doprowadził do śmierci 20-latki, a jej rówieśnika wysłał do szpitala, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Jak podaje Radio Zet, 20-latka uratował telefon od znajomego, który poinformował policję, gdy kontakt pomiędzy nimi się urwał. Chłopak przekazał funkcjonariuszom, że 20-latek wraz ze swoją znajomą zażywa środki odurzające, ale niestety dla 20-latki było już za późno.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

Według lekarzy nowy dopalacz nie wywołuje u zażywającego pobudzenia ani euforii, a spowolnienie. Co więcej, upośledza on oddychanie, co może stanowić realne zagrożenie dla życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Do czego służy msza święta? Wielu katolików może być oburzonych, rzecznik Episkopatu rozwiewa wątpliwości
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie

Następny artykuł