Nagłe pogorszenie stanu zdrowia popularnego rapera. Mężczyzna ma tętniaka mózgu, trafił do szpitala

Dr. Dre szpital
unsplash.com/ Arseny Togulev
Autor Natalia Niewczas06.01.2021

Do mediów napłynęły niepokojące informacje dotyczące stanu zdrowia popularnego amerykańskiego rapera - Dr. Dre trafił do szpitala. Zdrowiu mężczyzny zagraża tętniak mózgu. Pacjent przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Wieści o stanie zdrowia rapera Dr. Dre dotarły do polskich mediów w środę 6 stycznia. Mężczyzna trafił jednak do szpitala już w poniedziałek. Media społecznościowe pozwalają raperowi na pozostanie w kontakcie z fanami z całego świata - mężczyzna zdradził, jak się czuje.

Dr. Dre w szpitalu, u rapera wykryto tętniaka mózgu

Dr. Dre (właściwie Andre Romelle Young) to postać, której nie trzeba przedstawiać fanom rapu. 55-letni producent muzyczny i raper współpracował z takimi sławami jak Snoop Dogg, Eminem czy 50 Cent.

O pogorszeniu stanu zdrowia rapera jako pierwszy poinformował portal TMZ. Według zamieszczonych tam informacji, podawanych dalej przez Polsat, przyczyną problemów zdrowotnych mężczyzny jest tętniak mózgu.

Na ten moment z doniesień mediów wynika, że to właśnie z powodu tętniaka mózg raper pozostaje pod opieką lekarzy. Jest hospitalizowany w placówce medycznej w Los Angeles.

Z ostatniej chwili: Europejska Agencja Leków podjęła pilną decyzję. Chodzi o szczepionkę przeciw COVID-19Z ostatniej chwili: Europejska Agencja Leków podjęła pilną decyzję. Chodzi o szczepionkę przeciw COVID-19Czytaj dalej

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Dr. Dre skontaktował się ze swoimi fanami. We wpisie opublikowanym na Instagramie podziękował za życzenia powrotu do zdrowia.

Raper zapewnił, że czuje się dobrze. We wpisie nie zabrakło także słów podziękowania dla zespołu medycznego, który opiekuje się hospitalizowanym mężczyzną.

- Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom za zainteresowanie i życzenia powrotu do zdrowia. Mam się świetnie i jestem pod opieką fantastycznych medyków. Wkrótce wyjdę ze szpitala. Dziękuję wspaniałym lekarzom w Cedars - czytamy w komunikacie Dr. Dre przetłumaczonym przez serwis Polsat.

Wykrycie tętniaka mózgu w przypadku wielu pacjentów jest kwestią przypadku. Na ślad poważnego problemu zdrowotnego lekarze trafiają między innymi podczas analizy rutynowych badań. Tymczasem zmiana wymaga pilnej opieki medycznej; nie bez powodu określa się ją mianem “bomby z opóźnionym zapłonem”.

Tętniak mózgu to patologiczna zmiana pojawiająca się w obrębie struktur naczyń krwionośnych. Światło naczynia krwionośnego rozszerza się, przybierając nieregularny kształt. Ponieważ jego ścianki są cieńsze, może dojść do ich nagłego pęknięcia. Więcej o objawach choroby >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł