Dr House; ciekawe przypadki
screen z serialu "Dr House"
Autor Klaudia Gaicka - 13 Września 2020

Oglądaliście Dr. House'a? Oto najciekawsze przypadki chorób z serialu, niektóre były ogromną zagadką

„Dr House” to prawdziwa klasyka gatunku. Seriale medyczne mają swoich fanów na całym świecie, lecz rzadko który tytuł, aż tak podbija serca widzów. Ekscentryczny lekarz, stosując swoje niekonwencjonalne metody, sprawia, że wiele skomplikowanych chorób staje się nagle dużo łatwiejsze w zrozumieniu.

„Dr House” opowiada historie pacjentów leczonych przez kontrowersyjnego Gregory’ego House’a (w tej roli Hugh Laurie). Za sprawą charyzmatycznego doktora trudno pomylić serial z jakąkolwiek inną serią.

Ekscentryczny mizantrop wciąga w medyczny świat całkiem w inny sposób niż bohaterowie innych seriali medycznych. Te, choć również cieszą się dużym powodzeniem, rzadko kiedy sięgają oglądalnością tak wysoko, jak słynny „Dr House”. Listę ciekawych przypadłości z serialu zaprezentował portal Naekranie.pl.

Cejrowski wywołał prawdziwą burzę komentarzy . Podróżnik mówi, na kim powinny zostać przetestowane szczepionkiCejrowski wywołał prawdziwą burzę komentarzy . Podróżnik mówi, na kim powinny zostać przetestowane szczepionkiCzytaj dalej

„Dr House” ukazuje wiele ciekawych chorób

W 3 sezonie, w odcinku 15. pt. „Półgłówek” poznajemy historię młodego Patricka Bierkov. Chłopak doznał wypadku, w wyniku którego jego mózg został uszkodzony. Jest jednak druga strona, wypadek sprawił, że starszy już Patrick potrafi wspaniale grać na fortepianie. Jednak, aby przeżyć, konieczne jest usunięcie uszkodzonej półkuli. Sprawa dostarcza trudnego dylematu jego ojcu, który musi podjąć decyzję.

W 5 sezonie, w odcinku 24. pt. „Obie strony” jeden z pacjentów uważa, że jego lewa ręka go „nienawidzi”. Zdarza się, że mężczyzna rzuca bułeczkami w eleganckiej restauracji lub robi inne szalone rzeczy, które komplikują mu funkcjonowanie. W wyniku śledztwa Gregory’a House’a wychodzi na jaw, że winny jest dezodorant mężczyzny.

W 3 sezonie, w odcinku 5. pt. „Nieszczęśliwa miłość” dwójka zakochanych dowiaduje się rzeczy, które trwale zakańczają ich miłość. Oboje są świadkami brutalnego napadu. Początkowo żona upada, zaraz za nią jej mąż. Nikt z obecnych nie wie, co się stało. Okazuje się, że oboje cierpią na rzadką chorobę autoimmunologiczną. Mowa o Hereditary Angioedema. Przypadłość jest na tyle rzadka, że w odcinku wychodzi na jaw pokrewieństwo małżeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Rząd będzie majstrował przy przepisach związanych z wymiarem czasu pracy. Zmiany niedługo

W 2 sezonie, w odcinku 20. pt. „Euforia” do szpitala, w którym przyjmuje House, trafia pacjent o imieniu Joe. Mężczyzna nie może przestać się śmiać. Co gorsza, choroba okazuje się zaraźliwa, ofiarą pada między innymi członek zespołu medycznego doktora, Eric Freman. To jedna z trudniejszych zagwozdek, z jakimi mierzył się House. Po jej rozwiązanie musimy niestety udać się przed ekrany telewizorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zablokowana droga, policja i karetki. Katastrofalny wypadek na obwodnicy, 4 osoby nie żyją
  2. Jackowski wyjawił, co będzie działo się jesienią. Mówi o największym skarbie Polaków
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce

Następny artykuł