Dzieci: rakotwórcza substancja w słodyczach
fot. pixabay.com/EME
Autor Karol Zaborowski - 31 Października 2019

Rakotwórcza substancja znika ze sklepów. W Polsce zajadają ją tysiące dzieci

Dzieci często sprawiają swoim rodzicom nie lada problemy, jeżeli chodzi o dobór odpowiedniej diety. Wiele pociech najchętniej jadłoby jedynie słodycze, jednak taki jadłospis bez wątpienia nie wpływa pozytywnie na ich zdrowie. Co więcej, w Polsce tysiące dzieci wprost zajadają się rakotwórczą substancją.

Dzieci często nie rozumieją, że odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na ich samopoczucie oraz ogólnie rozumiane zdrowie. Dla nich najważniejsze jest, to aby posiłek przede wszystkim był smaczny, a jego wartości odżywcze i wpływ na organizm staje się zupełnie nieistotny. W takim momencie powinni ingerować rodzice, którzy mają pieczę nad zdrowiem swoich pociech.

Niestety wielu rodziców musi borykać się z problemem niejadków, które zwyczajnie nie chcą jeść praktycznie nic oprócz słodyczy. Z tego też względu niektórzy z opiekunów ulegają presji i pozwalają maluchom jeść to, na co mają ochotę, tylko po to, aby nie chodziły głodne. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to bardzo zły pomysł.

Anna Dymna jest poważnie chora. Niemal nikt o tym nie wieAnna Dymna jest poważnie chora. Niemal nikt o tym nie wieCzytaj dalej

Rakotwórcza substancja w produktach dla dzieci

Z francuskich sklepów masowo wycofywana jest rakotwórcza substancja znana jako E 171, czyli dwutlenek tytanu. Jest on szeroko stosowany zarówno do produkcji jedzenia, jak i innych produktów takich jak kosmetyki, filtry przeciwsłoneczne, farby i materiały budowlane.

Dwutlenek tytanu stosowany jest również w wielu produktach, w których szczególnie lubują się dzieci. Można go znaleźć w składzie przede wszystkim słodyczy, gum do żucia, herbatnikach i produktach czekoladowych. Jak donosi Radio Zet, jest on używany do wybielania produktów spożywczych i sprawia, że przestają być przezroczyste.

Niestety według wielu badań wykazuje on działanie rakotwórcze. Co więcej, wykazano również, że jest on absorbowany przez jelita, gdzie dostaje się do krwiobiegu. Do tej pory przeprowadzano badania na szczurach, którym podawany był doustnie w ilości odpowiadającej dziennemu spożyciu przez człowieka. Naukowcy wykazali, że wraz z krwią E 171 przedostaje się do wątroby, gdzie się odkłada.

Specjaliści w swoich badaniach udowodnili również, że E 171 jest odpowiedzialne zarówno na wzrost, jak i inicjacje pojawienia się zmian nowotworowych w obrębie jelita grubego. Naukowcy z University of Sydney przedstawili wyniki, które wskazują, że dwutlenek tytanu ma silny wpływ na florę bakteryjną w naszych jelitach. Przy dużym spożyciu tej substancji przybiera ona formę, która charakterystyczna jest dla choroby nowotworowej.

Na zachodzie Europy widać już pierwsze działania mające na celu wyeliminowanie z rynku produktów zawierających E 171. Niestety w Polsce wciąż można go znaleźć w wielu popularnych produktach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyszczepionkowy lekarz Hubert Czerniak pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Świetna decyzja sądu!
  2. Migrena dotyka więcej osób niż cukrzyca czy nowotwory. Przedstawiamy listę produktów, które mogą ją wywoływać
  3. Nie żyje najstarsza kobieta na świecie. Znamy jej przepis na długowieczność

Następny artykuł