dzieci: 5-latek połknął koraliki
fot. https://pixabay.com/ ID 1662222
Autor Klaudia Gaicka - 2 Września 2020

5-latek miał jelito jak sito. Dziecko połknęło popularną zabawkę

Dzieci powinny bawić się tylko rzeczami, które nie stanowią dla nich zagrożenia. Niestety niektóre z zabawek nie spełniają tego założenia. 5-letni chłopiec połknął elementy popularnej zabawki, które podziurawiły mu całe jelita. Dziecko dalej znajduje się na OIOM.

Dzieci powinny cały czas znajdować się pod opieką dorosłych. Tyczy się to szczególnie tych malców, które już zaczęły chodzić, a niekoniecznie jeszcze wiedzą, ile zagrożeń jest dokoła nich.

5-latek trafił na OIOM, ponieważ połknął 33 magnetyczne koraliki, które próbując się połączyć w jego organizmie, podziurawiły mu jelita. Historię chłopca pochodzi z serwisu Parenting.pl.

Reprezentacja Polski przeszła testy na koronawirusa. Znamy wynikiReprezentacja Polski przeszła testy na koronawirusa. Znamy wynikiCzytaj dalej

Dzieci nie powinny bawić się tego typu przedmiotami. 5-latek wylądował na OIOM

Dziecko pochodzi z miasta Jinan we wschodniej chińskiej prowincji Shandong. Na oddziale intensywnej terapii wylądował po tym, jak przeszedł operację usunięcie 33 magnetycznych kulek. Jego jelito zostało przedziurawione w aż 11 miejscach na czterech różnych odcinkach. Koraliki próbowały się ze sobą połączyć.

Chłopiec od 5 dni skarżył się na bóle brzucha i wymiotował, rodzice sądzili, że to wina zatrucia. Po tym, jak trafił do szpitala, prześwietlenie pokazało, co tak naprawdę jest powodem stanu 5-latka. Przetransportowano chłopca z lokalnego szpitala do Shandong Qianfoshan.

- Zdjęcia wydają się pokazywać magnetyczne koraliki tworzące rodzaj bransoletki, ale tak naprawdę kulki były rozłożone na czterech odcinkach jego jelit. Sklejały się ze sobą, powodując martwicę tkanek i perforacje w jelitach - mówił chirurg dziecięcy, który brał udział w operacji, w rozmowie „Dazhong Daily".

Wskutek połknięcia koralików i uszkodzeń jelit, płyny z ich wnętrza wyciekły do jamy brzusznej, co doprowadziło do poważnej infekcji bakteryjnej.

- Odkryliśmy około 1000 mililitrów ropy w jego brzuchu. W sumie w jego jelitach znajdowały się 33 magnetyczne kulki i 11 perforacji. Postanowiliśmy całkowicie usunąć około 15 centymetrów jelita. Dziecko wraca do zdrowia na oddziale intensywnej terapii - wyjaśnił lekarz.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary

Pamiętajmy, aby zwracać uwagę na to, jakimi zabawkami bawią się nasze dzieci. Ważne jest, aby zabawki były bezpieczne. Chociaż magnetyczne kulki to rzadkość, stosunkowo często zdarza się, że mali pacjenci trafiają do szpitala przez zadławienie czymś małych rozmiarów, np. koralikiem lub winogronem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. "Kapelan narodowców" musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Aż milion Polaków dostanie wielki prezent. Ich oczekiwanie do lekarza znacznie się skróci

Następny artykuł