Mała Anielka gasła w oczach. Ruszyła kampania "Otchłań"

dzieci potrzebują pomocy
unsplash Kevin Gent
Autor Klaudia Gaicka02.11.2020

Pomoc potrzebna dla dzieci i ich rodziców powstała z inicjatywy mamy małej Amelki. Postanowiła ona naświetlić problem, który dotknął nie tylko jej rodzinę. Okazuje się bowiem, że dziedzina transplantologii nie jest odpowiednio wydajna z powodu zbyt małej ilości dawców.

Żaden z rodziców nie chciałby usłyszeć, że ta diagnoza dotyczy któregoś z jego dzieci. Chociaż przeszczepy wśród tak małych pacjentów są stosunkowo rzadkie, brakuje także dawców. Przez to kolejka dzieci, które oczekuje na przeszczep bynajmniej, nie maleje, a wręcz przeciwnie, rośnie z każdym dniem.

Niepokojące wyniki badań. Dotyczą pacjentów bezobjawowychNiepokojące wyniki badań. Dotyczą pacjentów bezobjawowychCzytaj dalej

Ogromne tragedie, które spotykają dzieci i ich rodziny. Powstała specjalna fundacja, która pomoże takim rodzinom

Tragedia, która spotkała rodziców Anielki i samą małą pacjentkę, jest ogromna. Jak podaje portal Parenting.pl, od urodzenia dziewczynka rozwijała się prawidłowo. Nic nie wskazywało na to, co ją czekało.

Dziewczynka urodziła się w marcu, a zachorowała dopiero w grudniu. Początkowo dokuczał jej jedynie kaszel, którego żaden z rodziców najprawdopodobniej nie wiązałby z tak straszną przypadłością. Kiedy oprócz kaszlu u Amelki pojawiły się także szmery w sercu, rodzice dziewczynki usłyszeli straszną diagnozę. Mowa o kardiomiopatii, czyli niescaleniu lewej komory serca. Dodatkowo dziecku towarzyszyła ciężka niedomykalność zastawki mitralnej.

Dzieci z tymi przypadłościami nie mają szans na to, aby żyć długo z własnym sercem. Stan dziewczynki pogarszał się z każdym dniem oczekiwania na ten arcyważny organ. Niestety przed nią w kolejce były inne dzieci, którym nowe serce także było niezbędne do życia.

Kardiomiopatia wywołuje niewydolność serca, która sprawia, że dziecko momentalnie się męczy i ma trudności z oddychaniem. Mama Anielki Jadwiga Hermanowicz wspomina, że jej córeczka dosłownie gasła w oczach. Aby mogła przeżyć, niezbędny był przeszczep, jednak nie udało się znaleźć dawcy na czas i dziecko zmarło.

Mama dziewczynki zwróciła uwagę na to, jak wiele dzieci w Polsce znajduje się w podobnej sytuacji. Założyła fundację ,,Serce Anielki”, która ma za zadanie działać na rzecz transplantologii.

- Spot powstał dzięki niesamowitym ludziom w czynie społecznym, nie ma słów, które wyrażą naszą wdzięczność. Zobacz, przemyśl, porozmawiaj z rodziną. To może dotyczyć każdego z nas, naprawdę... Totalnym przypadkiem na naszej drodze stanęły utalentowane i wrażliwe osoby, które chciały pomóc. A potem tych osób zrobiło się jeszcze więcej. I tak powstała niniejsza kampania „OTCHŁAŃ" - zaczęto w spocie nagłaśniającym kampanię.

Dzisiaj grzeje: 1.Najnowsze wyniki badań. Prosta metoda, która chroni przed koronawirusem lepiej niż maseczki?
2.Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedzieć
3. Czuła silny ból brzucha. Kiedy lekarze odkryli przyczynę, mąż od razu złożył wniosek o rozwód

Tragiczne wiadomości o wypadku na torach. Nie żyją dwie osobyTragiczne wiadomości o wypadku na torach. Nie żyją dwie osobyCzytaj dalej

Inicjatywa powstała dzięki ogromnym sercom kilkudziesięciu osób. To właśnie one poświęciły swój czas i energię dla chorych dzieci, podpiętych do sztucznych komór, zamkniętych w szpitalach, czekających i trzymających się życia resztkami nadziei.

- Dla ich rodzin, zmęczonych i niepewnych, które latami żyją z nimi w szpitalach, czekając na cud. Wiemy, że oni nie mają sił krzyczeć, więc my robimy to za nich - podsumowali.

Poważne zmiany w kwarantannie. Niektórzy mogą jej uniknąćPoważne zmiany w kwarantannie. Niektórzy mogą jej uniknąćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  2. Zaćmienie Księżyca i deszcze meteorytów. Listopadowe noce będą zachwycały. Kiedy i gdzie spojrzeć w niebo
  3. Minister Zdrowia wydał właśnie pilne polecenie. Decyzja zapadła
  4. Tragiczne wieści, nie żyje 16-latka. Dziewczyna brała udział w popularnym programie rozrywkowym
  5. Najbardziej nietypowe objawy nowotworów. Łatwo je przeoczyć, niestety błąd może mieć najwyższą cenę
  6. Już od wtorku lockdown kraju. Będzie godzina policyjna i kontrole. Rząd za granicą podjął radykalny krok
  7. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy

<

Następny artykuł