piorun zabił grupę dzieci
fot. https://pixabay.com/ Oimheidi
Autor Natalia Niewczas - 4 Września 2020

Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych

Dzieci po prostu korzystały z rozrywek na świeżym powietrzu, grupa spędzała dzień na boisku do piłki nożnej. Zabawę przerwała nagła zmiana pogody. Lunął deszcz, niebo rozjaśniły błyskawice. Spełnił się jeden z najgorszych możliwych scenariuszy.

Dzieci postanowiły poszukać schronienia - taki początek miała ta niewyobrażalna tragedia. Grupa wybrała w tym celu drewnianą wiatę, to właśnie pod nią skryły się przed deszczem. Kilka chwil później w konstrukcję uderzył piorun.

Ile jeszcze potrwa epidemia koronawirusa? Eksperci podają konkretne terminy, jedna rzecz może skutecznie je skrócićIle jeszcze potrwa epidemia koronawirusa? Eksperci podają konkretne terminy, jedna rzecz może skutecznie je skrócićCzytaj dalej


Dzieci chciały ukryć się przed deszczem

Do tragedii z udziałem dzieci doszło w północno-zachodniej Ugandzie w miejscowości Arua. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazały brytyjskie media.

Dzieci, które szukały schronienia pod wiatą, były w wieku od 11 do 16 lat. W wyniku uderzenia pioruna aż dziewięcioro z nich zmarło na miejscu zdarzenia; jedno odeszło podczas transportu do szpitala.

Jak podaje portal popularne.pl, podczas gdy najstarsza ofiara śmiertelna miała 15 lat, najmłodsza była w wieku zaledwie 13 lat. Tylko trójce dzieci udało się przeżyć wyjątkowo niebezpieczne spotkanie z piorunem - wszystkie przebywają obecnie w szpitalu.

- To bardzo smutny incydent. Niech dusze zmarłych spoczywają w pokoju i niech wszechmocny Bóg pocieszy rodziny pogrążone w żałobie. Jeśli chodzi o rannych, modlimy się o ich szybki powrót do zdrowia - mówi rzeczniczka policji Josephine Angucia.

Choć statystycznie w wyniku uderzeń pioruna z roku na rok ginie coraz mniej osób, w północno-zachodniej części Ugandy wciąż dochodzi do ok. kilkunastu spowodowanych nimi zgonów tygodniowo. Z tak potężnym żywiołem nie ma żartów.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Rząd znowu zmienił listę żółtych i czerwonych stref. Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od jutra

RCB regularnie przypomina, by w obliczu zagrożenia meteorologicznego właściwie zadbać o bezpieczeństwo. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w czasie burzy, o ile tylko jest to możliwe, pozostać w domu i szczelnie zamknąć drzwi oraz okna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo przykre słowa o Katarzynie Cichopek. Tajemniczy informator zdradził, co mówią o niej w branży
  2. Pociągiem jechało 30 osób. Nagle doszło do zderzenia. Śmierć na miejscu
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Niewyobrażalne sceny w supermarkecie, policjant robił haniebne rzeczy. Przyłapał go mąż klientki

Następny artykuł