Dzieci z przedszkola na kwarantannie
pixabay.com/hpgruesen
Autor Barbara Bujar - 4 Października 2020

Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie

Dzieci z opolskiego przedszkola trafiły na kwarantannę po tym, jak na terenie placówki wykryto zakażenie koronawirusem. Obowiązkową izolacją zostali objęci także rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni. Działanie przedszkola zostało chwilowo wstrzymane. To kolejny taki przypadek w mieście.

Dzieci w Opolu po raz kolejny trafiły na kwarantannę. Jak donosi serwis internetowy Radia Zet, od początku roku szkolnego w mieście zdarzyło się już wiele takich przypadków. W ciągu miesiąca koronawirus został wykryty na terenie PSP nr 20, PSP2, PSP31, LO nr 2 oraz żłobka nr 2. Patogen pojawił się także wśród podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych, a także Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Tym razem w niebezpieczeństwie znaleźli się wychowankowie przedszkola nr 29 w Opolu.

37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenieCzytaj dalej

Koronawirus w opolskim przedszkolu. 70 dzieci trafiło na kwarantannę

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Mimo ciągłego aktualizowania obostrzeń ostatnie raporty Ministerstwa Zdrowia znów budzą społeczny niepokój. Szczególnie mocno martwią się rodzice, którzy od września ponownie posyłają swoje dzieci do szkół i przedszkoli. To właśnie tam, wśród uczniów i nauczycieli, prawie codziennie dochodzi do rozprzestrzeniania się patogenu. Ostatnio testy wykazały obecność COVID-19 u kolejnego pracownika oświaty. W związku z tym 70 dzieci zostało objętych izolacją domową.

Osoba, która otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, pracuje na co dzień w przedszkolu nr 29 w Opolu. Ze względu na jej zakażenie sanepid oraz dyrekcja placówki musieli podjąć niezbędne działania. W efekcie wytypowano wszystkich, z którymi chora osoba mogła mieć kontakt. Aby uniknąć zagrożenia, cała grupa została zobowiązana do odbycia obowiązkowej kwarantanny domowej. Na liście znalazło się 70 dzieci oraz ich rodzice. Izolacją objęto także 12 nauczycieli, 4 pracowników administracyjnych oraz jednego pracownika obsługi.

Dzisiaj grzeje: 1.Groźna bakteria wykryta w popularnym pasztecie. GIS ostrzega, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie
2.Kilkanaście tysięcy Polaków już ukaranych przez policję. Niestety, możesz być następny
3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie dla 5 województw. Zagrożenie dla zdrowia i życia, lepiej zostać w domach

O szczegółach postępowania w opolskim przedszkolu informować miała rzeczniczka lokalnego ratusza, Katarzyna Oborska-Marciniak. Okazuje się, że specjalne zasady bezpieczeństwa zostały wprowadzone również wobec osób, które nie kontaktowały się z zakażonym pracownikiem. Dwie grupy wychowanków wrócą do przedszkola dopiero 11 października.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Jackowski ujrzał wielki dramat. "Jak w stanie wojennym. Granice będą zamknięte"
  2. Naukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystko
  3. Nie żyje 17-latek. Spędził 10 godzin w karetce, żaden szpital go nie przyjął, tłumaczenie Rzecznika Pacjenta zaskakuje
  4. 8 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem. Każdy powinien je znać, nikt nie powinien ich lekceważyć
  5. Dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia. Co się zmieni?
  6. Prastary przepis na racuchy. Robiły je nasze prababcie, w niektórych domach jest przekazywany z pokolenia na pokolenie

Następny artykuł