uczniowie wracają do szkół
fot. https://unsplash.com/ Jeswin Thomas
Autor Natalia Niewczas - 5 Sierpnia 2020

Dzieci wrócą do szkół? MEN podjął ostateczną decyzję

Dzieci trwały w niepewności przez tygodnie. W marcu 2020 roku wiele obszarów codziennego życia dosłownie stanęło na głowie, a chaos towarzyszył nam nawet podczas zwykłych zakupów. W zamieszaniu spowodowanym pandemią ucierpiał także system edukacji. By uchronić uczniów i personel placówek przed zagrożeniem, szkoły zostały zamknięte. Pytanie "co dalej?" jednak pozostaje.

Dzieci z całej Polski z dnia na dzień przestały uczestniczyć w tradycyjnych lekcjach. Szkoły zamknięto, a edukacja przeniosła się do sieci. Przez długie miesiące zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele, wspólnie pokonywali trudy edukacji zdalnej, by wraz z nadejściem lata pozwolić sobie na chwilę oddechu. Ostatnio napięcie związane z niepewną sytuacją zaczęło powracać. Na szczęście w sprawie ewentualnego powrotu wychowanków do klas zapadły konkretne decyzje.

Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany w trybie pilnym. Czeka nas zaostrzenie przepisówMinisterstwo Zdrowia wprowadza zmiany w trybie pilnym. Czeka nas zaostrzenie przepisówCzytaj dalej

Dzieci wracają do szkół

Dzieci wreszcie poznały prawdopodobny wrześniowy scenariusz - co więcej, nie tylko jeden. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło aż trzy możliwe warianty dopasowane do różnych biegów wydarzeń. Jedno jest jednak pewne - MEN optymistycznie zakłada, że od 1 września pociechy wrócą na stałe do szkolnych ławek.

Według doniesień portalu wiadomości.radiozet.pl minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski potwierdził doniesienia o wrześniowym powrocie dzieci do szkół. Minister przedstawił trzy możliwe warianty kształcenia, których wdrożenie będzie zależne od sytuacji epidemiologicznej danej placówki.

Podstawowy scenariusz zakłada powrót do stacjonarnego trybu nauczania wraz z obowiązkowym przestrzeganiem wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Kolejnym wariantem jest nauczanie mieszane, czyli częściowa edukacja zdalna, na przykład dotycząca jednej klasy bądź grupy. Ostatnia możliwość to obowiązujący wszystkich uczniów powrót do zajęć w formie zdalnej, do czego daną placówkę może zmusić niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Wystarczy, że odbierzesz telefon. Potem możesz się nie wypłacić

Dodatkowo każdą szkołę będą obowiązywały nowe zalecenia sanitarno-epidemiologiczne. Placówki mają między innymi ograniczać kontakt z osobami spoza szkoły do absolutnego minimum. Uczniowie nie powinni zabierać na lekcje niczego, co nie jest im potrzebne w celach edukacyjnych i nie wypożyczać swoich przyborów innym wychowankom. Co ważne, podopieczni nie będą zobligowani do zakrywania nosa i ust na terenie szkoły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypadek na warszawskim rondzie. Utrudnienia dla kierowców
  2. Spalone lokum nie jest jedynym dramatem w "Nasz nowy dom". Uczestniczka przeżyła coś znacznie gorszego, polały się łzy
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. 20-latka wzięła ślub z lalką zombie. Wspólne zdjęcia i wideo wbijają w fotel

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł