Dzieci wyrzucone z okna na trzecim piętrze
pixabay.com/jwvein
Autor Barbara Bujar - 5 Września 2020

Matka wyrzuciła dzieci przez okno na trzecim piętrze. Tylko tak mogła je uratować

Dzieci wyrzucone z okna na trzecim piętrze. Matka w ten sposób uchronić je przed pożarem, który niespodziewanie wybuchł w mieszkaniu, a jego płomienie odcięły drogę do drzwi. W dramatycznej akcji ratunkowej 25-letniej kobiecie pomagali sąsiedzi. Dzięki ich natychmiastowej reakcji rodzinie udało się przeżyć. Wszyscy trafili do szpitala.

Dzieci są dla swoich rodziców najważniejsze, a kiedy coś się dzieje, dorośli w pierwszej kolejności myślą o tym, jak im pomóc. Niektóre sytuacje nie dają im wyboru i zmuszają do podjęcia dramatycznej decyzji. Idealne świadectwo takiej postawy dała 25-letnia Rosjanka, która wraz z synami spędzała wakacje w Nowosybirsku. Wyrzucając swoje dzieci przez okno, kobieta nie miała pewności, czy przeżyją. Nie widziała jednak innego wyjścia.

Lekcje w szkołach na całkowicie nowych zasadach? Zaskakujące słowa szefa Ministerstwa EdukacjiLekcje w szkołach na całkowicie nowych zasadach? Zaskakujące słowa szefa Ministerstwa EdukacjiCzytaj dalej

Matka wyrzuciła dzieci przez okno. W dramatycznej akcji ratunkowej pomogli jej sąsiedzi

Jak podaje portal o2.pl, do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek na jednym z nowosybirskich osiedli. Trzyosobowa rodzina zatrzymała się tam, by wspólnie spędzić wakacje. Nikt nie spodziewał się, że wyjazd zakończy się tragedią, a zdesperowana matka będzie musiała walczyć o życie swoich dzieci. Pożar wybuchł, gdy spała. Płomienie w jednej chwili odcięły drogę ucieczki.

25-letnia Rosjanka była przerażona. Drzwi, którymi można było wydostać się z mieszkania, zajął ogień. W tej sytuacji kobieta wiedziała, że nie ma chwili do stracenia i natychmiast zaczęła wołać o pomoc. Wychylając się przez okno, zwróciła się do swoich sąsiadów. Ci zadziałali błyskawicznie. Grupa młodych mężczyzn stanęła przy wejściu do klatki i rozłożyła koc, by matka mogła zrzucić na niego swoje dzieci. Decyzja nie była dla niej łatwa. W późniejszej rozmowie z dziennikarzami przyznała, że nadal nie rozumie, jak znalazła w sobie tyle odwagi.

Dzięki szybkiej reakcji młodej kobiety i nieocenionej pomocy sąsiadów chłopcy bardzo szybko znaleźli się na dole. Niewiele później dołączyła do nich mama. Kobiecie udało się wydostać z mieszkania za pomocą liny, którą zrzucili jej lokatorzy mieszkania na czwartym piętrze. Wszyscy zgodnie przyznali, że podziwiają ją nie tylko za odwagę, ale także za zachowanie zimnej krwi.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
2. Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracy

Po desperackiej akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia pojawiły się wszystkie niezbędne służby. Matka oraz jej 3- i 4-letni synowie zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala. Mimo że wszyscy zatruli się tlenkiem węgla, żadnemu z nich nie zagraża już niebezpieczeństwo. Lokalni funkcjonariusze podejrzewają, że do powstania pożaru przyczynili się synowie Rosjanki, którzy mieli bawić się zapalniczką. Inne źródła podają, że ogień mógł wzniecić się na skutek zepsutej mikrofalówki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie z udziałem Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. „Żeby mój Conanek nie zobaczył”
  2. Znajdź dziecko na zdjęciu. Test, który powali wszystkich na kolana
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Najlepsza w sezonie grzybowym borowikowa z 1 niezastąpionym dodatkiem. Aromatyczna zupa nie ma porównania z innymi

Następny artykuł