"Niech mi premier powie, co mam zrobić z dziećmi?" Rozpaczliwy list od załamanej matki

dzieci same w domu dramat polskich matek
unsplash Irina Murza
Autor Klaudia Gaicka05.11.2020

Matka dwójki dzieci nie ma jak się nimi zająć. Rodzice nie chcą zostawić 8- i 9-latków samych w domu. Uważają to za nienormalne. Ich sytuacja nie pozwala im na opiekę nad dziećmi. W liście nie zabrakło pytań do premiera.

Matki dzieci postanowiły napisać list dotyczące nowych obostrzeń. Od 9 listopada nauka zdalna ma obowiązywać także w klasach 1-3. Rodzice twierdzą, że jej sytuacja nie pozwala im na opiekę nad dziećmi.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy powinien się z nim zapoznać, chodzi o kwarantannęWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy powinien się z nim zapoznać, chodzi o kwarantannęCzytaj dalej

Nie wiedzą, co zrobić z dziećmi. Uważają, że pozostawianie 8- i 9-latków samych w domu nie jest normalne

Niestety nie wzięto w listach w ogóle pod uwagę w ogóle okoliczności, z których powodu wprowadzona została nauka zdalna. Wielu rodziców nie przywiązuje wagi co do tego, czy ich dzieci noszą maseczki i utrzymują dystans od innych. Niestety skutkiem tego jest zwiększenie się ilości zakażeń COVID-19. Zagraża to nie tylko co samym dzieciom, ale i ich rodzinom, a także nauczycielom, którzy często są w grupie ryzyka.

- Nikt nie zwraca uwagi na to, że część rodziców (tak jak ja) nie zostawia 8-letniego dziecka w domu... Jeśli nie daj Boże coś się stanie, ja za to odpowiem. Wiozę więc córkę do babci czy cioci. Kontakt niestety z naszej strony w tej kwestii nie może być ograniczony - napisała jedna z czytelniczek Onet.pl.

Jak podaje portal Onet.pl, jedna z matek pisze, że pracuje na etacie, a jej mąż nawet po 12 godzin dziennie. Niestety żadne z nich nie ma możliwości pracy zdalnej. Dwójka ich dzieci ma po 9 lat. Więc nie przysługuje im zasiłek.

- Niech mi premier Morawiecki powie co ja mam zrobić z tymi dziećmi?! Zostawić je w domu na 9 godzin, żeby się "uczyły zdalnie"?! - pyta matka.

Zdaniem matki bliźniaków to chore i nienormalne. Kobieta uważa, że rząd powinien opracować bardziej sensowną strategię. Zauważa także, że jej dzieci przez odosobnienie są w gorszym stanie psychicznym.

Dzisiaj grzeje: 1.Ekspert ostrzega przed najgroźniejszym objawem COVID-19. Gdy się pojawi, należy działać bezzwłocznie
2. Uratowany labrador starał się przekazać ważną wiadomość. Ratownicy zdębieli, kiedy dowiedzieli się prawdy
3. "To może dotyczyć nawet 3 milionów Polaków". Pulmonolog przekazał bardzo ważny apel

Popularny zwyczaj urodzinowy może być niebezpieczny dla zdrowia. Eksperci ostrzegają, lepiej uważaćPopularny zwyczaj urodzinowy może być niebezpieczny dla zdrowia. Eksperci ostrzegają, lepiej uważaćCzytaj dalej

- To jest chore, to jest nienormalnie. Zamiast wypracować sensowną strategię - jakąkolwiek strategię! - rząd działa na zasadzie "tonący brzytwy się chwyta". Zamiast zaczekać aż dotychczasowe obostrzenia odniosą skutek - przecież zachorowania nie spadną z dnia na dzień! - oni wprowadzają kolejne. Moje dzieci znowu będą w fatalnym stanie psychicznym, jak po wiosennym lockdownie. Jak ja mam im pomóc?! - żali się druga z matek.

Tragiczne wieści, nie żyje ratownik medyczny. Mężczyzna chciał udzielić pomocy pacjentowiTragiczne wieści, nie żyje ratownik medyczny. Mężczyzna chciał udzielić pomocy pacjentowiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy uhonorowali wielki dyskont nagrodą. Wszystko przez dostępne w nim produkty
  2. Olbrzymia zmiana w popularnej sieci sklepów. Klienci będą zachwyceni
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Iga Świątek nie zagra na Australian Open? Są poważne problemy ze strony rządu, czeka do końca listopada
  7. Z kontenera na odzież dochodziły dziwne dźwięki. Przechodnie ruszyli na pomoc natychmiast

Następny artykuł