Dzieci bawiły się w duszenie. Nie żyje 8-letnia dziewczynka
pixabay.com/fsHH
Autor Barbara Bujar - 6 Września 2020

Nie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenie

Dzieci chciały sprawdzić, czy popularna zabawa naprawdę przynosi efekty. Nastoletni chłopcy przekonali do tego 8-letnią koleżankę, którą postanowili poddusić. Wszystko wymknęło się jednak spod kontroli. Dziewczynka przestała reagować, a chłopcy nie potrafili jej obudzić. Przerażeni zdjęli jej ubrania i wrzucili ciało do rzeki. Sprawą zajęła się policja.

Dzieci mają różne pomysły, a ich kreatywność nie zna granic. Niektóre zabawy przechodzą jednak ludzkie pojęcie. Jedną z nich jest choking game, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność wśród młodzieży. Eksperyment podduszania istnieje już od dziesięcioleci i ma na celu odczucie euforii wskutek odcięcia dopływu tlenu do mózgu. Jego skutki są jednak tragiczne. Przekonali się o tym nastoletni chłopcy, którzy przekonali do wspólnej zabawy 8-letnią koleżankę.

Smutne informacje. Beata Kozidrak zmaga się z poważną chorobąSmutne informacje. Beata Kozidrak zmaga się z poważną chorobąCzytaj dalej

Dzieci bawiły się w podduszanie. 8-latka zmarła jednak z innego powodu

Jak donosi WP Parenting, do tragicznego zdarzenia doszło w mieście Ufa, a dokładnie w dzielnicy Czernikowa. Chłopcy w wieku 11 i 13 lat postanowili przekonać się, czy euforia faktycznie jest efektem zabawy znanej jako choking game. Do swojego pomysłu przekonali 8-letnią koleżankę, która do końca nie miała pewności, co planują jej koledzy. Powiedzieli jej tylko, że zaśnie i będzie miała piękne sny.

Nastolatkowie myśleli, że podduszenie koleżanki będzie świetną zabawą. Po chwili zorientowali się jednak, że wszystko wymknęło się im spod kontroli. 8-latka przestała reagować na ich próby wybudzenia, nie otworzyła oczu, nawet gdy jeden z nich uderzył ją w twarz. Chłopców ogarnęło przerażenie.

Starsi koledzy 8-latki zareagowali błyskawicznie. Pod wpływem impulsu ściągnęli z dziewczynki ubrania, a jej ciało wyrzucili do rzeki Szugurowka. Myśleli, że nikt się nie zorientuje, dlaczego umarła. Sprawa jednak potoczyła się bardzo szybko. Dryfujące w wodzie zwłoki jeszcze tego samego dnia zostały zauważone przez przechodniów. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja.

Dla funkcjonariuszy sprawa była prosta — charakterystyczne ślady wokół szyi dziewczynki świadczyły o uduszeniu. Po późniejszych badaniach okazało się jednak, że bardzo się mylili. Wyniki jednoznacznie wskazywały na to, że przyczyną śmierci było utonięcie. Oznaczało to, że gdy nastolatkowie wrzucili 8-latkę do wody, ona jeszcze żyła. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawców.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdy
2. Już nie przywieziesz tak dużo pieniędzy zza granicy. Rząd planuje położyć łapę na zarobkach spoza Polski

Funkcjonariusze policji szybko dotarli do nastoletnich kolegów dziewczynki. Oboje zostali zatrzymani, ponieważ byli ostatnimi, których z nią widziano. Podczas przesłuchania starszy chłopiec przyznał się do przestępstwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Zenka Martyniuka. Artysta opada z sił, toczy nierówną walkę
  2. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
  3. Wyjątkowa wyprawa na Rysy. Mężczyzna z porażeniem mózgowym zdobył najwyższy szczyt Polski, wszystko dzięki pomocy wspaniałych ludzi
  4. Wielka zapowiedź Ministra Zdrowia. Przedstawił nową strategię walki z koronawirusem na jesień
  5. WHO przerwało milczenie. Wyznali prawdę na temat ilości ofiar koronawirusa
  6. Zmniejszy poziom złego cholesterolu i ureguluje ciśnienie krwi. Wyjątkowy sok zadziała też na wrzody i problemy z żołądkiem

Następny artykuł