nowy objaw u dzieci
fot. https://unsplash.com/ Caleb Woods
Autor Natalia Niewczas - 8 Września 2020

Nowe objawy koronawirusa u dzieci. Lista staje się coraz dłuższa

Dzieci chore na COVID-19 mogą doświadczać innych objawów niż osoby dorosłe. Do oficjalnej listy potencjalnych symptomów zwiastujących zakażenie niebawem mogą dołączyć kolejne. Odnotowywanych przez naukowców różnic w przebiegu choroby u starszych i młodszych wciąż bowiem przybywa.

Dzieci zwykle przechodzą zakażenie koronawirusem łagodniej, niż dorośli; choroba często mija najmłodszym bezobjawowo. Kiedy symptomy już się pojawią, w większości są podobne do tych doświadczanych przez osoby powyżej 18 roku życia: dzieciom dokucza kaszel, duszność, podwyższona temperatura ciała i ogólne osłabienie organizmu - takie informacje potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia. Naukowcy z Irlandii Północnej apelują jednak o znaczne wydłużenie listy najczęściej odnotowywanych objawów.

7 przyczyn uczucia ciągłego zmęczenia. Numer 3 jest zmorą dzisiejszych czasów, istnieje jednak łatwy sposób, aby się z nim uporać7 przyczyn uczucia ciągłego zmęczenia. Numer 3 jest zmorą dzisiejszych czasów, istnieje jednak łatwy sposób, aby się z nim uporaćCzytaj dalej

Dzieci chore na COVID-19 mogą doświadczać problemów z układem trawiennym

Koronawirus manifestuje swą obecność w ciele dzieci poprzez problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu trawiennego - do takich wniosków doszli ostatnio naukowcy z Irlandii Północnej. Uczeni z Queen's University w Belfaście poparli teorię wynikami opublikowanych w internecie badań. Według nich do listy objawów choroby COVID-19 u dzieci należy dołączyć dolegliwości związane z układem pokarmowym.

Jak podaje portal parenting.pl, naukowcy skupili się na małych pacjentach z Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii. W połowie z analizowanych przypadków choroba COVID-19 przebiegała zupełnie bezobjawowo; jeżeli najmłodsi skarżyli się na jakieś symptomy, w większości były to objawy odpowiadające popularnej grypie żołądkowej takie jak wymioty, biegunki czy skurcze jelit.

- Po pierwszej fali pandemii w Wielkiej Brytanii dowiedzieliśmy się, że połowa dzieci biorących udział w badaniu nie wykazuje żadnych objawów zakażenia SARS-CoV-2. Natomiast te z objawami zwykle nie mają kaszlu ani zmian w zapachu czy smaku, za to bóle brzucha i biegunki – tłumaczy doktor Tom Waterfield z Wellcome-Wolfson Institute for Experimental Medicine na Queen’s University w Belfaście.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2. Czternasta emerytura z dokładną kwotą. Nie każdy dostanie całość, jest limit

O braku apetytu podczas wystąpienia COVID-19 u dzieci niedawno donosił także Tim Spector, profesor w King’s College London. W obu przypadkach dane naukowców zgadzają się niewątpliwie co do jednego: przypadki zakażenia koronawirusem należy rozpatrywać w sposób indywidualny, zależnie od wieku pacjenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalna tragedia Edzi z „Królowych życia”. Miała zostać mamą, wyrazy współczucia
  2. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Wyrazista i rozgrzewająca surówka, nic nie smakuje lepiej do dań mięsnych. Niebywale zdrowy dodatek, wszystko za sprawą wyjątkowego składnika

Następny artykuł