Naukowcy podali nowy objaw koronawirusa. Najczęściej występuje u dzieci

objawy COVID-19 u dzieci
pixabay.com/drfuenteshernandez
Autor Natalia Niewczas09.10.2020

Dzieci, podobnie jak dorośli, są narażone na zakażenie koronawisem. Badania wykazują, że u najmłodszych COVID-19 objawia się jednak inaczej niż u osób dorosłych. Naukowcy alarmują: warto zwrócić szczególną uwagę na pojawiające się u dzieci zmiany na skórze.

Dzieci doświadczają innych objawów zakażenia COVID-19 niż dorośli, co potwierdzają naukowe badania. Ponieważ choroba wywołana nowym, niebezpiecznym patogenem może do złudzenia przypominać grypę, warto zwracać uwagę nawet na niepozorne symptomy. U najmłodszych jej wystąpienie niekiedy wiąże się z dostrzegalnymi gołym okiem zmianami na skórze. Niepokój powinna wzbudzać przede wszystkim wysypka.

Obrazy Pacjenci.pl"Ruszyła lawina, nie powstrzyma jej lichy płotek" Dr Grzesiowski ocenia strategię walki z epidemią i apeluje o ważną rzeczCzytaj dalej


Charakterystyczne objawy COVID-19 u dzieci


Wysypka jako objaw zakażenia koronawirusem występuje u dzieci nawet dwa razy częściej niż u osób dorosłych. Ta świadcząca o zakażeniu COVID-19 przybiera postać drobnych, najczęściej swędzących grudek bądź pęcherzyków, które przypominają zmiany charakterystyczne dla ospy wietrznej. Pojawiają się na łokciach, kolanach, dłoniach oraz stopach. Naukowcy uczulają: wysypka to sygnał alarmowy szczególnie w przypadku dzieci, powinna skłaniać do wykonania testu na obecność koronawirusa.


Jak podaje portal popularne.pl, wysypka to nie jedyna dostrzegalna gołym okiem zmiana, która może świadczyć o zakażeniu niebezpiecznym patogenem u dzieci. Równie niepokojące są tak zwane “palce covidowe”. Zmiany, jak sama nazwa wskazuje, dotyczą stóp pacjenta; przypominają odmrożenia i niekiedy idą w parze z dokuczliwym swędzeniem. To symptom, który w dużej mierze dotyka dzieci i młodzież.


Do najczęściej występujących objawów zakażenia wciąż zaliczamy jednak przede wszystkim kaszel, podwyższoną temperaturę ciała oraz ogólne zmęczenie. Chorobie nieco rzadziej towarzyszą bóle gardła bądź mięśni, utrata węchu lub smaku czy biegunka.

Dzisiaj grzeje: 1.Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych
2.Od dziś maseczka obowiązkowa. Jednak nie wszędzie musisz ją nosić, wyjaśniamy nieścisłości
3."Ruszyła lawina, nie powstrzyma jej lichy płotek" Dr Grzesiowski ocenia strategię walki z epidemią i apeluje o ważną rzecz


Oficjalne statystyki pokazują, że z chorobą COVID-19 w naszym kraju zmierzyło się już ponad 100 tys. pacjentów. Za wyleczonych uznaje się ponad 77 tys. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 2919 polskich pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano apel do wszystkich Polaków. Chodzi o wjazdy 1 listopada, wielu łapie się za głowy
  2. Polacy odzyskują tysiące złotych. Jest prosty sposób, serwery już nie wytrzmują
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych

Następny artykuł