Dzieci nie powinny wrócić do szkoły
fot. unsplash.com/Feliphe Schiarolli
Autor Karol Zaborowski - 10 Sierpnia 2020

1 września jest złą datą na powrót dzieci do szkół? Ekspert wyjaśnia dlaczego

Dzieci w ostatnich miesiącach poprzedniego roku szkolnego musiały uczestniczyć w zajęciach poprzez komunikatory internetowe. To rozwiązanie nie spodobało się zarówno wielu rodzicom, jak i nauczycielom. Jednak według eksperta standardowe rozpoczęcie edukacji 1 września nie jest dobrym pomysłem.

Dzieci bez wątpienia potrzebują zarówno kontaktu z rówieśnikami, jak i swoimi nauczycielami. Niestety z powodu wybuchu epidemii koronawirusa w naszym kraju normalne prowadzenie zajęć okazało się niemożliwe.

Zaproponowane rozwiązania nie wszystkim przypadły do gustu, a wielu rodziców z nadzieją patrzy na nadchodzący wrzesień, mając nadzieję, że ten rok szkolny rozpocznie się normalnie. Niestety nie od dzisiaj słychać głosy ekspertów, według których nie jest to dobre rozwiązanie.

MZ przyznało się do poważnego błędu. Jest oświadczenie szpitalaMZ przyznało się do poważnego błędu. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Dzieci nie powinny wracać do szkoły?

Powszechnie wiadomo, że koronawirus jest niebezpieczny przede wszystkim dla osób starszych oraz tych osłabionych przez inne choroby. Dzieci najczęściej nawet nie wykazują najmniejszych objawów, a jak nawet się pojawiają, to zazwyczaj są znikome. Oczywiście nie oznacza to, że ryzyko nie istnieje, jednak jest ono o wiele mniejsze niż u osób starszych.

Z tego też względu wiosną zdecydowano się na zamknięcia szkół, aby zmniejszyć ryzyko, że rodzice lub dziadkowie będą mogli zarazić się od swoich pociech. Podczas rozmowy w "Gościu Wydarzeń" prof. Andrzej Fal stwierdził, że według niego rozpoczęcie stacjonarnej nauki od 1 września nie jest dobrym pomysłem.

- Moja osobista opinia jest taka, że jeśli statystyki w tej chwili pokazujące się w środku wakacji, będą się pogłębiały, czy nasilały w kierunku końca wakacji, to dzieci do szkół pierwszego września wrócić nie powinny - stwierdził.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Nie waloryzacja, nie trzynastka. Potężny zastrzyk gotówki dla seniorów zapewni coś innego

Jak podaje Polsat News, początek roku zawsze wiąże się ze zwiększoną ilością infekcji wśród dzieci. Profesor Fal obawia się, że to w połączeniu z aktualnie panującym koroanwirusem może stanowić naprawdę niebezpieczną mieszankę.

- Myślę, że skrzyżowanie tego z potencjalnym COVIDEM przywiezionym z wakacji jest dosyć niekorzystne i niebezpieczne - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
  2. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł