dzieci zatruły się trutką
pixabay_thisguyhere
Autor Natalia Niewczas - 11 Września 2020

Wszyscy sądzili, że dzieci zginęły przez winogrona. Prawda okazała się o wiele gorsza

Dzieci zmarły po spożyciu winogron spryskanych chemicznym środkiem na owady - straszliwa informacja dotarła do mediów pod koniec sierpnia 2020 roku. Niedawno w tej sprawie pojawiły się zupełnie nowe doniesienia. Wedle najnowszych ustaleń przyczyną śmierci chłopców nie było spożycie owoców, a wdychanie niezwykle toksycznych oparów.

Dzieci zmarły w wyniku wdychania szkodliwych oparów - do tragedii doszło w Rumunii w gminie Coarnele Caprei. Jeszcze do niedawna sądzono, że do śmierć chłopców spowodowało zatrucie spryskanymi owadobójczym środkiem winogronami. Choć to zatrucia rzeczywiście doszło, jego przyczyna była zupełnie inna. W pokoju maluchów leżała niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia trutka.

Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannieKolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannieCzytaj dalej

Przyczyną śmierci dzieci była trutka na szczury

Szkodliwe opary unosiły się z umiejscowionej w pokoju dzieci trutki na szczury, gdzie umieściła ją matka 3-letnich chłopców. Nieświadoma zagrożenia kobieta dostała środek od krewnego, chciała wykurzyć z domu niszczycielskie gryzonie.

Jak podaje portal parenting.pl, z wysokiej szkodliwości trutki nie zdawał sobie sprawy również dostarczający ją krewny. Tabletki nie nadawały się do stosowania w zamkniętych pomieszczeniach mieszkalnych, ich przeznaczeniem było odstraszanie gryzoni próbujących podkradać zboże z ogromnych silosów.

Zawarty w trutce fosforan glinu wszedł w reakcję z obecną w płucach wilgocią i kwasem żołądkowym. Wyjątkowo toksyczny, śmiercionośny pestycyd jest zabójczy dla szczurów, innych zwierząt i ludzi.

Rzecznik lokalnej policji zapowiada, że rodzice usłyszą zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Słowa rzecznika cytują lokalne media.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo

- W tym przypadku doszło do zatrucia oparami trucizny na szczury. Matka chłopców włożyła do pokoju tabletki z trucizną, które wdychały nocą. Rodzice będą mieli sprawę karną za zabójstwo wynikające z zaniedbania - oznajmił rzecznik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Wiesław Borowik
  2. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Idealna surówka dla oszczędnych, nic się nie marnuje w naszej kuchni. Zrobisz ją z pozostałości po zupie

Następny artykuł