Dzieci cierpią z powodu nowego schorzenia
fot. pexels.com
Autor Karol Zaborowski - 11 Listopada 2019

Nowe niebezpieczne zjawisko wśród dzieci. "20 proc. pacjentów nie mają żadnej poprawy lub przerywają leczenie"

Dzieci często nie zdają sobie sprawy z tego, jak nasze zachowanie, czy też nawyki mają wpływ na zdrowie. Dlatego też rodzice powinni mieć kontrolę nad tym, co robi ich pociecha. Niestety wśród nich również można zauważyć dużą nieświadomość.

Dzieci już od naprawdę młodych lat mają dostęp do nowoczesnej technologii w postaci smartfonów, tabletów i komputerów. Częste korzystanie szczególnie z tych przenośnych urządzeń wymusza na nich nienaturalną pozycję, która prowadzić może do poważnych problemów zdrowotnych.

Problem ten nazwano szyją smartfonową i objawia się chronicznym bólem u dzieci, który wywołany jest zbyt częstym używaniem smartfonów oraz podobnych do nich urządzeń. Niestety wielu rodziców, którzy wiedzą, że ich dzieci mają problem, z ograniczeniem używania tych urządzeń nie potrafią im tego zabronić.

Kolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęKolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęCzytaj dalej

Dzieci z chronicznym bólem

Najczęstszymi objawami jest silny ból głowy, karku, barków, okolicy międzyłopatkowej oraz drętwieniem rąk. Lekarze zaobserwowali, że w ostatnim czasie coraz więcej rodziców zgłasza się wraz ze swoimi dziećmi, które skarżą się właśnie na takie objawy. Ból pojawia się w momencie, kiedy dane partie mięśni są praktycznie nieużywane, a inne wręcz przeciążane.

Powoduje to przeciążenie jednej grupy mięśni - np. mięśni obręczy barkowej, a osłabienie drugiej, np. mięśni szyi. Przeprowadzony w takiej sytuacji wywiad z reguły potwierdza, że dziecko bardzo często i długo korzysta z urządzeń elektronicznych - mówi dr Małgorzata Gola w rozmowie z portalem Wp.pl.

Na szczęście jest możliwe leczenie, jednak przynosi ono najlepsze rezultaty, jeżeli zostanie wdrożone wcześniej. Nawet u 20% pacjentów niestety nie pojawia się poprawa po rozpoczęciu terapii lub jest ona przerywana przez samego chorego.

Oceniam, że skutecznie pomagamy nawet połowie naszych pacjentów. Kolejnym 20-30 proc. pomagamy częściowo. Jest też grupa ok. 20 proc. pacjentów, którzy nie mają żadnej poprawy lub przerywają leczenie - dodaje.

Niestety coraz powszechniejszy dostęp do tego typu urządzeń sprawia, że wiele osób również dorosłych już nie wyobraża sobie życia bez nich. Stwarza to bardzo niebezpieczne sytuacje, takie jak korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, jak i bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany aktor chciał pokazać, że kolonoskopia nie jest taka straszna. Badanie uratowało mu życie
  2. Kształt płatka ucha dużo mówi o zdrowiu. Znak Franka jest objawem wielu poważnych chorób
  3. Białe grudki na ciele są objawem choroby zakaźnej. Do zarażenia się wystarczy dotyk

Następny artykuł