Czekali na to wszyscy rodzice. Zapadła decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół, są oficjalne informacje

dzieci do szkoły
unsplash Ben White
Autor Klaudia Gaicka12.01.2021

Już wkrótce najmłodsze dzieci wrócą do szkół. - Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Już od kilku tygodni dzieci z klas I-III i wyższych uczą się zdalnie. Pomimo tego, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wymusza na nas tego typu niecodzienne rozwiązania, stawiając nas pod ścianą, nikt nie zaprzeczy temu, że ten system na sporo wad.

Już wkrótce najmłodsze dzieci wrócą do szkół

Eksperci z różnych stron świata alarmują, że zdalne nauczanie może odbić się nie tylko na jakości kształcenia, lecz także na zdrowiu dzieci. Z tego powodu rząd zadecydował o powrocie najmłodszych uczniów do szkół.

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak podaje portal Polsatnews.pl, zdaniem polityka wszędzie w Europie widać już początki III fali. Przykładem mogą być chociażby nasi sąsiedzi - Czechy i Słowacja. Tymczasem u nas na razie jest stabilnie.

Ćwiczenia na brzuch, które pomogą wyszczuplić sylwetkę. Dodatkowo wzmacniają mięśnie i ujędrniają skóręĆwiczenia na brzuch, które pomogą wyszczuplić sylwetkę. Dodatkowo wzmacniają mięśnie i ujędrniają skóręCzytaj dalej

- Nie mamy żadnego skoku zachorowań. Nie mamy dynamicznego wzrostu czy zgonów, czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów, łóżek nadal waha się poniżej 50 proc. - powiedział.

Minister podkreślił, że decyzje, które dotyczą obostrzeń, zawsze są bardzo trudne i towarzyszy im niepewność.

- Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych, doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - ogłosił Niedzielski.

Inne obostrzenia zostały przedłużone do 31 stycznia. Nowością, która powoli wkracza do polskich realiów, jest przesiewowe testowanie nauczycieli.

- Ci, którzy ewentualnie wykryją u siebie koronawirusa, nie wrócą do szkoły i w ten sposób to bezpieczeństwo zdrowotne na terenie szkoły wśród uczniów, ale w szczególności wśród nauczycieli, będzie na bardzo wysokim poziomie - powiedział Czarnek.

Do tej pory w naszym kraju koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 1 390 385 pacjentów. Spośród nich 1 130 460 zdążyło już wyzdrowieć, 228 667 wciąż walczy z chorobą, a 31 258 niestety zmarło.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł