10 milionów dzieci może nie wrócić do szkół
unsplash.com/Ivan Aleksic
Autor Barbara Bujar - 15 Lipca 2020

Miliony dzieci nie będą mogły wrócić do szkoły. Specjaliści ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami epidemii

Dzieci z całego świata musiały przerwać edukację z powodu panującej epidemii koronawirusa. Niektóre z nich już nigdy mogą nie wrócić do szkół. Do tak przerażających wniosków doszła międzynarodowa organizacja Save the Children. Według przedstawionych statystyk szansę na kontynuację edukacji straci 10 milionów uczniów z najbiedniejszych regionów świata.

Dzieci mogą pozostać pozbawione możliwości naki. Koronawirus spowodował ogromne straty w wielu dziedzinach życia ludzi na całym świecie. W sytuacji ucierpiały także dzieci, które zmuszone były przerwać swoją edukację. Powrót do szkół będzie dla nich realny, kiedy epidemia zostanie opanowana, a władze poszczególnych państw podejmą odpowiednie decyzje w tym temacie.

Niestety nie dla wszystkich uczniów sytuacja zakończy się w taki sposób. Według międzynarodowej organizacji pozarządowej Save the Children prawie 10 milionów uczniów nie będzie miało możliwości na kontynuację swojego kształcenia.

Objawy niedoboru witaminy E. Lepiej ich nie lekceważyć, gdyż mogą prowadzić do poważnych problemówObjawy niedoboru witaminy E. Lepiej ich nie lekceważyć, gdyż mogą prowadzić do poważnych problemówCzytaj dalej

Prawie 10 milionów dzieci może już nigdy nie wrócić do szkół. Save the Children podała niepokojące statystyki

Jak podaje portal popularne.pl, organizacja Save the Children, której siedziba znajduje się w Londynie, doszła do bardzo niepokojących wniosków. Z opublikowanych przez nią statystyk wynika, że ogromna ilość uczniów na całym świecie już nigdy nie wznowi swojej edukacji. Problem ma dotyczyć w szczególności dzieci z najbiedniejszych regionów świata. Ich ilość szacuje się na 9,7 mln.

Z powodu epidemii koronawirusa, która zaatakowała ludzi na całym świecie, stacjonarne zajęcia lekcyjne zostały odwołane dla 1,6 miliarda uczniów i studentów. Kształcenie przeniosło się do domów i całkowicie odmieniło ich życie. Jak się okazuje nie wszyscy będą mogli powrócić do tradycyjnej edukacji. Problem tkwi w kryzysie finansowym, który powstał w wyniku pandemii. Z tego powodu dzieci z 12 krajów mogą już nigdy nie trafić na lekcje w szkole. Potwierdziła to Inger Ashing, dyrektor generalna Save the Children, którą cytuje popularne.pl.

- W 12 krajach, przede wszystkim w Afryce Zachodniej i Środkowej oraz w Jemenie i Afganistanie, dzieci narażone są na „wyjątkowo wysokie” ryzyko braku możliwości powrotu do szkoły po kwarantannie, zwłaszcza dziewczęta – powiedziała.

Skutki takiego zjawiska mogą być katastrofalne. Z tego powodu dyrektor organizacji miała zwrócić się do komercyjnych wierzycieli, aby zawiesili oni długi, które ciążą na najbiedniejszych krajach. Według kobiety pozwoliłoby to na wygospodarowanie 14 mld dolarów, które mogłyby zostać przeznaczone na inwestycję w edukację uczniów.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

2. Smutna wiadomość dla seniorów. Zmieniono plany, nie mogą liczyć na wsparcie od rządu

- Byłoby niedopuszczalne, aby środki, które są tak bardzo potrzebne do ożywienia edukacji, były wykorzystane na spłatę długów. Jeśli dopuścimy do rozwoju kryzysu edukacyjnego, to będzie miało trwały wpływ na dzieci. Obietnica, którą złożył świat, w sprawie zagwarantowania wszystkim dzieciom dostępu do wysokiej jakości edukacji do 2030 r., będzie opóźniona o kilka lat – czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkon
  2. Jest już nad Polską. Wydano ostrzeżenia dla prawie całego kraju;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł