najpopularniejsze imiona dla dzieci
fot. https://pixabay.com/ FeeLoona
Autor Natalia Niewczas - 17 Września 2020

Ranking najpopularniejszych imion dla dzieci w Polsce. Niektóre mogą być dla was zaskakujące

Dzieci to prawdziwy skarb dla rodzica. Na głowach przyszłych opiekunów spoczywa cała masa obowiązków związanych z pojawieniem się nowego członka rodziny, w tym wybór odpowiedniego imienia. Do internetu trafiła lista tych, na które świeżo upieczeni rodzice decydują się najczęściej.

Dzieci potrzebują od rodziców odpowiedniej, troskliwej opieki. Ich przyjście na świat wymaga także załatwienia wielu spraw formalnych, w tym zarejestrowanie nowego członka rodziny w urzędzie stanu cywilnego. Jednym z wymogów rejestracji jest podanie imienia pociechy. Jak się okazuje, wielu polskich rodziców ma w tej kwestii podobny gust - aż 3639 nowo narodzonych dziewczynek w 2020 roku otrzymało imię Zuzanna.

Uciekła z Chin, żeby wyjawić prawdę o koronawirusie. Doktor twierdzi, że powstał zupełnie inaczej, niż podają władzeUciekła z Chin, żeby wyjawić prawdę o koronawirusie. Doktor twierdzi, że powstał zupełnie inaczej, niż podają władzeCzytaj dalej

Najczęściej wybierane imiona dla dzieci w Polsce

We wtorek 15 września Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało na oficjalnej stronie internetowej wykaz najbardziej popularnych imion dla dzieci w Polsce. Statystyki podzielono na dwie uwzględniające płeć malucha kategorie. Niektóre wybory polskich rodziców są zaskakujące.

Jak podaje portal fakt.pl, już na pierwszy rzut oka widoczne jest zwłaszcza drobne przemieszanie miejsc na podium w kategorii imion żeńskich. Podczas gdy na miejscu trzecim, utrzymując tendencję z ubiegłego roku, plasuje się imię Zofia (w 2020 roku z użyciem tego imienia zarejestrowano 3588 dzieci), przodujące także w poprzednich latach Julia i Zuzanna zamieniły się miejscami. Obecnie to Zuzanna znajduje się na drugim miejscu podium (3639), a Julia, z drobną przewagą, zajęła pozycję liderki (3649).

Tuż za dziewczęcym podium, na miejscu czwartym zestawienia, znalazły się Hanna (3364), następnie Maja (3244), Lena (2633), Alicja (2564), Oliwia (2395) i Maria – (2372). Stawkę zamyka imię Laura (2049).

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Będzie kolejna odsłona popularnego programu. Dadzą 5 tys. zł, ale pod jednym warunkiem
3. Porażająca wiadomość obiegła media. Nie żyje Bill Gates Senior

W kategorii imion dla chłopców największym zaskoczeniem jest… brak większych zmian. W przypadku chłopców rodzice postawili na tradycję. Na podium utrzymały się dokładnie te same imiona, co przed rokiem: niekwestionowany lider Antoni (4037), drugi Jan (3823) oraz zamykający podium Jakub (3614).

Miejsce czwarte wśród najbardziej popularnych imion dla chłopców zajmuje Aleksander (3541), tuż za nim znajdują się natomiast Franciszek (3499), Szymon (3107), Filip (2744), Mikołaj (2587) i Stanisław (2522). Na dziesiątym miejscu wylądował Wojciech (2416).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Witold Pyrkosz zmarł 3 lata temu. Widok jego grobu wywołuje morze łez, niewiarygodne, gdzie się znajduje
  2. Tysiące ludzi czekało na decyzję. Niezwykły kraj ponownie otwiera się na turystów
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Naturalny antybiotyk i remedium na ból stawów. W okresie jesienno-zimowym bije na głowę nawet imbir i miód

Następny artykuł