Dzieci: 10 zasad w szkołach
pixabay_Bessi
Autor Damian Witoń - 19 Sierpnia 2020

MEN przedstawiło 10 zasad dla uczniów wracających do szkoły. Numer 8 budzi kontrowersje wśród rodziców

Dzieci najprawdopodobniej wrócą do nauki już we wrześniu. Szkoła, do której powrócą będzie już jednak zupełnie innym miejscem. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło listę 10 zasad, których będzie musiał przestrzegać każdy uczeń.

Dzieci wracające do szkół po wakacjach spotkają się z całkowicie nową rzeczywistością. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało 10 zasad, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w czasach epidemii koronawirusa. Chociaż zdania na temat otwarcia szkół we wrześniu są podzielone, wygląda na to, że dojdzie ono do skutku.

Niepokojąca wizja i ważny apel Głównego Inspektora Sanitarnego. Sytuacja może być bardzo niebezpieczna, trzeba działaćNiepokojąca wizja i ważny apel Głównego Inspektora Sanitarnego. Sytuacja może być bardzo niebezpieczna, trzeba działaćCzytaj dalej


Dzieci po powrocie do szkoły będą musiały przestrzegać nowych zasad. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło listę 10 pozycji

Powrót dzieci do szkół we wrześniu jest w ostatnim czasie jednym z najgorętszych tematów debaty publicznej w naszym kraju. Wiele osób uważa, że edukacja powinna odbywać się normalnie, gdyż konsekwencje zaburzenia toku nauczania mogą być o wiele gorsze niż samej epidemii koronawirusa. Niektórzy eksperci ostrzegają jednak, że jesień przyniesie ze sobą wzrost zachorowań, co w połączeniu z otwarciem szkół mogłoby skończyć się tragicznie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydaje się bliższe pierwszej opinii. Jak podaje portal popularne.pl, minister Piontkowski zaznaczył, że większość krajów europejskich decyduje się przywrócić nauczanie stacjonarne. Polska prawdopodobnie do nich dołączy. Szkoła nie będzie jednak wyglądała tak samo, jak przed epidemią. Wprowadzone zostaną specjalne zasady bezpieczeństwa. Ich lista obejmuje 10 pozycji.

1. Masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby, zostań w domu

2. Często myj ręce

3. Nie dotykaj oczu, ust i nosa

4.Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie

5. Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela

6. Używaj tylko własnych przyborów szkolnych

7. Spożywaj swoje jedzenie i picie

8. Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, np. podczas przerw

9.Jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela

10. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
2. Mieszkasz nawet na ostatnim piętrze bloku, a i tak będziesz płacił ubezpieczenie od powodzi. Absurdalny przepis straszy Polaków

Wielu rodziców ma wątpliwości co do punktu 8 powyższej listy. Nie wiadomo jeszcze, jak miałby być egzekwowany. Pełna kontrola nad tym, co podczas przerw robią, zwłaszcza młodsze pociechy jest ekstremalnie trudnym zadaniem. Ponadto zastanawiający jest również brak odniesienia się do obowiązku noszenia maseczek w szkołach. Możliwe zatem, że ich noszenie podczas lekcji nie będzie konieczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w warszawskiej szkole. Zakażeni pracownicy placówki
  2. Wiemy ile wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Czy kwota jest wystarczająca dla pierwszej damy?
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Niektóre znamiona na skórze mogą przekształcić się w nowotwór. Jak je rozpoznać?
  5. Chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Włącz je do swojej diety
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł