Opiekunka w przedszkolu popycha dziecko na magraniu z monitoringu
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Barbara Bujar - 20 Czerwca 2020

Monitoring w przedszkolu ujawnił bulwersującą prawdę. Zachowanie opiekunki woła o pomstę do nieba

Dzieci uczęszczały do przedszkola, które pewnego dnia zostało wyposażone w monitoring. Już tego samego dnia okazał się on bardzo potrzebny. Kamery zarejestrowały 52-letnią pracownicę, kiedy spycha ze schodów swoją podopieczną. Dokument wywołał oburzenie wśród rodziców i pracowników placówki. Kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dzieci uczęszczają do przedszkola od najmłodszych lat. Jest to miejsce, w którym uczą się pierwszych samodzielnych czynności i przebywania w grupie rówieśników. Przede wszystkim mają czuć się w nim bezpiecznie. O to powinni zadbać pracownicy, którzy przez kilka godzin dziennie sprawują nad nimi opiekę.

Dokładnie tak myślano o pensylwańskim przedszkolu, w którym pracowała 52-letnia Sarah Gable. Zarówno placówka, jak i kobieta, cieszyły się nieposzlakowaną opinią. Wszystko zmieniło się w dniu, kiedy w budynku zamontowano kamery. Na jednym z nagrań widać, jak pracownica popycha 4-letnią dziewczynkę, a ta spada ze schodów. Incydent wywołał wielkie oburzenie.

Niebezpieczne bakterie w Bałtyku. Plażowicze powinni uważaćNiebezpieczne bakterie w Bałtyku. Plażowicze powinni uważaćCzytaj dalej

W tym przedszkolu dzieci nie mogły czuć się bezpiecznie

52-letnia kobieta uchodziła za serdeczną i doświadczoną opiekunkę z wieloletnim stażem. Rodzice bez żadnych obaw zostawiali swoje pociechy pod jej opieką. W dniu, kiedy dyrektorka przedszkola postanowiła zamontować w nim kamery, nienaganna opinia przedszkolanki zmieniła się całkowicie. Rodzice zobaczyli, jak spycha ona ich 4-letnią córeczkę ze schodów.

Jak podaje portal webniusy.pl, 52-latka najwyraźniej nie należała do osób cierpliwych, a do tego zapomniała o zarejestrowaniu monitoringu. Na nagraniu, które później odkryła dyrektorka przedszkola, widać, jak kobieta spycha ze schodów 4-letnią dziewczynkę, potem zauważa kamerę i jak gdyby nigdy nic, podchodzi do dziecka, któremu pomaga zejść z ich dalszej części. Nadal robi to jednak z wielką niechęcią.

Odkrycie zachowania opiekunki wstrząsnęło personelem placówki i rodzicami dziecka, którzy od razu zostali poinformowani o bulwersującym zajściu. Na miejsce przyjechała policja, która oskarżyła opiekunkę o znęcanie się nad dziećmi. Sarah Gable miała odpowiedzieć za to zachowanie przed sądem.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Na szczęście 4-letniej dziewczynce nie stała się krzywda. Upadek zakończył się dla niej kilkoma siniakami, ale lekarze nie stwierdzili innych, większych obrażeń. Przedszkole straciło jednak mocno w oczach wszystkich rodziców. Nikt nie wie, jak często dochodziło do podobnych incydentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł