dzieci wrócą do szkoły
Fot. pixabay.com/ marcisim
Autor Klaudia Gaicka - 20 Czerwca 2020

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Ujawniono "plan B", który nie spodoba się wielu rodzicom

Dzieci mogą, ale nie muszą wrócić do szkoły we wrześniu. Wszystko będzie zależeć od sytuacji epidemicznej w Polsce. Rządzący nie wykluczają przedłużenia nauczania zdalnego. To jednak miałoby się odbywać na zupełnie innych zasadach.

Dzieci powoli kończą tę ciężką końcówkę roku szkolnego. Choć mogłoby się wydawać, że problem systemu edukacji wygaśnie, eksperci ostrzegają, że może do nas wrócić ze zdwojoną siłą. Resort zdrowia opracowuje różne scenariusze działania. Niestety, nikt tak naprawdę nie wie, jak będzie wyglądać sytuacja we wrześniu.

Nie żyje 15-letni Kuba. Nastolatek stanął w obronie swojej koleżankiNie żyje 15-letni Kuba. Nastolatek stanął w obronie swojej koleżankiCzytaj dalej

Dzieci nadal będą się uczyć zdalnie?

Pomimo tego, że wirus zagraża dzieciom w dużo mniejszym stopniu niż osobom starszym. Podobnie jak my, każdego dnia muszą one znosić efekty globalnej pandemii. Zmiany odbijają się nie tylko na ich psychice (poprzez ograniczenie kontaktu z rówieśnikami), ale i na edukacji, która ma im zapewnić godną przyszłość. Choć scenariusze rządu wydają się zrozumiałe, wielu rodzicom nie podoba się przedstawiany plan B.

– Gdyby intensywność epidemii pozostała na niezmienionym poziomie, we wrześniu dzieci również nie wrócą do szkoły – podawał niedawno „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jednak, jak podaje portal Wp.pl, wszystko miałoby się odbywać na zupełnie innych zasadach. Lekcja miałby się odbywać według tego samego planu, który obowiązywał stacjonarnie przed pandemią. Do tej pory, niektórzy pedagodzy nie prowadzili lekcji przez internet, tylko wysyłali uczniom prezentacje, teraz miałoby być inaczej.

– Dla nas kluczowe jest jednak bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i dyrektorów i zrobimy wszystko, aby byli im je zapewnić. Zadbamy również o to, by forma nauczania była dostosowana do określonych warunków – mówiła Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN w rozmowie z „DGP”.

Trwają również ostatnie dni, za które rodzice mogą odbierać zasiłki opiekuńcze. Rządzący nie wykluczają jednak ich przedłużenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

– Trudno zadeklarować, jakie decyzje zostaną podjęte. Dla nas kluczowe jest jednak bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i dyrektorów i zrobimy wszystko, aby byli im je zapewnić. Zadbamy również o to, by forma nauczania była dostosowana do określonych warunków – podkreśla Anna Ostrowska, rzeczniczka Ministerstwa Edukacji (Webniusy.pl).

Swoje świdectwa uczniowie powinni odebrać 26 czerwca. Wyjątkiem jest sytuacja, w której dyrektor ustali inny termin. Może to zrobić z uwagi na sytuację epidemiczną w regionie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Kolejny wielki protest w Warszawie, ludzie krzyczą na ulicach, sytuacja jakiej jeszcze nie było. Do czego dzisiaj dochodzi?
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Krzysztof Piątek w końcu odnalazł formę. Nieprawdopodobne zagranie. Polak wielkim bohaterem Berlina (WIDEO)

Następny artykuł