unsplash.com/ HH E
Autor Aneta Młodawska - 21 Maja 2020

Dzieci zapadają na tajemniczą chorobę. Lekarze podejrzewają, że ma związek z koronawirusem

Dzieci od jakiegoś czasu są narażone na chorobę związaną z COVID-19. Lekarze wciąż jednak nie wiedzą, na czym polega nowy problem zdrowotny, pojawiający się u najmłodszych.

Dzieci coraz częściej zapadają na niezidentyfikowane schorzenie, będące bardzo silną reakcją obronną organizmu. Choć lekarze nie potrafią jeszcze określić źródła problemu, wywołuje on m.in. podwyższoną temperaturę, wysokie tętno i obniżone ciśnienie krwi.


Specjaliści uważają, że choroba związana jest z koronawirusem. Niestety najczęściej atakuje ona dzieci poniżej piątego roku życia. Przypadki zachorowań zgłoszono już m.in. we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Łukasz Szumowski tłumaczy się z afery z maseczkami. Łukasz Szumowski tłumaczy się z afery z maseczkami. "Już zapomnieliśmy, jaka była sytuacja"Czytaj dalej

Tajemnicza choroba związana z koronawirusem atakuje dzieci. Pacjenci porównują ją do "ognia rozchodzącego się po ciele".


14-latek, który cierpi na nową chorobę związaną z koronawirusem, opisał swoje objawy. Zdaniem nastoletniego pacjenta ból, jaki mu towarzyszył, podobny był do "ognia rozchodzącego się po ciele".


Jack McMorrow zachorował w połowie kwietnia. Choć z początku miał dość łagodne objawy, takie jak lekka wysypka na rękach czy podwyższona temperatura, po kilku dniach sytuacja stawała się coraz poważniejsza. Z czasem stan chłopca drastycznie się pogorszył. Gorączka była już tak wysoka, że nastolatek nie mógł samodzielnie poruszyć kończynami.


- Jedyny sposób, w jaki mógłbym to opisać, jest taki, że czułem, jakby w moich żyłach płynął prąd lub ogień - powiedział chłopiec dla CNN.


Jackiem zajmowali się specjaliści w szpitalu dziecięcym w Nowym Jorku. Choć jego stan się poprawił, lekarze wciąż nie mają pojęcia, co dokładnie mu dolegało. Medycy, którzy go leczą, określili jednak kilka objawów, które zauważyli u chłopca. Były to m.in. stale podwyższona temperatura, wysokie tętno i obniżone ciśnienie krwi.


Jak podaje portal o2.pl, u chłopca zdiagnozowano koronawirusa. Mimo to objawy, które się u niego pojawiły, wskazują na rozległy stan zapalny lub chorobę Kawasakiego. Jak twierdzą lekarze, niezidentyfikowane schorzenie to bardzo silna reakcja obronna pojawiająca się u młodych pacjentów. Specjaliści wciąż nie mają pewności, czym jest choroba powiązana z COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkich

2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji


Podobne przypadki zachorowań pojawiły się m.in. we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Do tej pory w całej Europie odnotowano 200 pacjentów z tajemniczym schorzeniem.


Jak zaobserwowano, choroba zwykle dotyka dzieci poniżej piątego roku życia, jednak niekiedy diagnozuje się ją także u nastolatków. Przykładem jest m.in. Jack z Nowego Jorku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okropnie wyglądająca, oślizgła biała skrętka na żółtkach jajek jest ważniejsza niż myślisz. Nie jedz jaj, na których jej nie ma, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Czym Blanka Lipińska zajmowała się w Zatoce Sztuki? Na jaw wypływają kolejne informacje po emisji ”Nic się nie stało’
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Ile zarobił Kazik dzięki aferze wokół jego piosenki? Kwota jest niewyobrażalna

Następny artykuł