dzieci w samochodzie
fot. https://unsplash.com/ JohnBenitez
Autor Natalia Niewczas - 21 Lipca 2020

Rodzice wymyślili nieludzką karę. Dzieci ledwo mogły oddychać

Dzieci zostały bezlitośnie ukarane za swoje, jak tłumaczyli rodzice, złe zachowanie. Oczywiście, dziecięce awantury potrafią doprowadzić do szału, a utrzymanie zdrowej dyscypliny w rodzinie czasem łączy się ze stosowaniem odpowiednich kar. Sprawiedliwość wymierzona przez rodziców we Francji przechodzi jednak ludzkie pojęcie. Na taki los nie zasługuje nikt.

Dzieci w ramach odbywanej kary zostały pozostawione w zamkniętym samochodzie. Może nie byłoby w tym nic aż tak szokującego, gdyby nie fakt, że dzień należał do upalnych. Wraz z upływem kolejnych minut auto nagrzewało się coraz bardziej. Warunki panujące wewnątrz samochodu stawały się nie do wytrzymania.

Zamiast miesiąca miodowego był pogrzeb. Ich małżeństwo pokrzyżowała chorobaZamiast miesiąca miodowego był pogrzeb. Ich małżeństwo pokrzyżowała chorobaCzytaj dalej

Dzieci przeżyły piekło

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwójki małych dzieci doszło we Francji w miejscowości Serris nieopodal galerii handlowej Val d’Europe. To właśnie tam uwagę strażników przyciągnął niecodzienny widok - ochroniarze zainteresowali się stojącym na parkingu autem z dwójką zamkniętych wewnątrz małych pasażerów. Pojazd stał na słońcu, a opiekunów dzieci nie było w pobliżu.

Przed poważnymi uszczerbkami na zdrowiu, a nawet śmiercią, dzieci uchroniła interwencja pracowników ochrony. To właśnie oni podeszli do auta i próbowali nawiązać z zamkniętymi w środku pasażerami kontakt. Wymęczone dzieci nie odpowiadały. Brak reakcji zmobilizował strażników do wezwania odpowiednich służb.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła kilka dni po pobiciu przez męża. Tym co zrobił chwalił się kolegom

2. Ojciec i syn rażeni piorunem w Małopolsce. Uciekając przed burzą, podjęli jedną z najgorszych decyzji

Po przybyciu na miejsce policjanci natychmiast wybili szybę w samochodzie i wydostali dzieci ze środka nagrzanego pojazdu. Ofiary okrutnej kary, odwodnione i nieprzytomne, zostały przetransportowane do szpitala, gdzie otrzymały fachową pomoc. Sprawa trafiła do prokuratury.

Męka 3 i 5-letnich dzieci trwała prawie dwie godziny. W tym czasie ich rodzice postanowili udać się na zakupy. Według doniesień portalu parenting.pl wezwani na miejsce zdarzenia opiekunowie wyjaśniali, że pozostawienie dzieci w samochodzie miało być dla nich karą za nieodpowiednie zachowanie. Swoją okrutną decyzją narazili bezbronne maluchy na utratę życia i zdrowia.

Nie tylko w okresie letnim, gdy dni są upalne, ale i w pozostałych miesiącach warto zawczasu pomyśleć o zapewnieniu dziecku opieki tak, by nie zostawiać go samego w pojeździe nawet na chwilę. W przypadku zaobserwowania podobnego zagrożenia konieczna jest natychmiastowa reakcja, która może uratować ludzkie życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Dziś nie w całej Polsce będzie bezpiecznie. Niektórzy powinni na siebie uważać;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka

Następny artykuł