dzieci bliźniaki całkiem się różnią
fot. pixabay.com/ hwanghyeongchae
Autor Klaudia Gaicka - 22 Maja 2020

Przypadek tak rzadki, że aż ciężko w niego uwierzyć. Na świat przyszły bliźniaki o odmiennym kolorze skóry

Dzieci, mimo że są bliźniętami, znacząco się od siebie różnią. Urodziły się na początku 2020 roku, mimo że czas jaki ich dzielił wynosił zaledwie kilka minut, niemowlaki są skrajnie inne. Przyciągają dużą uwagę na ulicy.

Dzieci przyszły na świat w lutym bieżącego roku, w Nigerii. Mimo że Daniel i David są bliźniakami i przyszli na świat praktycznie w tym samym czasie, znacząco się od siebie różnią.

Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznymUżywasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznymCzytaj dalej

Dzieci, mimo że są bliźniętami, znacząco się od siebie różnią

Jak podaje portal Wprost.pl, Daniel ma kręcone czarne włosy i ciemną karnację, a jego brat David jasną skórę i prawie białe włosy. Wszystko to za sprawą albinizmu drugiego z bliźniaków.

– Kiedy dzieci się urodziły, byliśmy w szoku. Robiliśmy badania w trakcie ciąży, ale nic nie wskazywało na to, że chłopcy będą się aż tak od siebie różnić – opowiadają Stacy i Babajide, rodzice bliźniaków.

Para na co dzień mieszka w Lagos, przyznają, że gdziekolwiek się nie wybiorą, tam ich niemowlaki przyciągają dość dużo uwagi.

– Często zdarza się, że na ulicy zaczepiają nas ludzie i pytają, dlaczego Daniel i David nie wyglądają tak samo – wspomina Stacy.

Albinizm, który odpowiadam za niesamowity wygląd Davida, jest bardzo rzadki. Z danych przytoczonych przez portal wynika, że w Polsce ta ciekawa przypadłość dotyka jedną na pięć tysięcy osób. Dzieje się tak dlatego, że żeby choroba mogła wystąpić, dziecko musi dostać jej gen (recesywny) od obojga rodziców. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że nawet jeśli w genotypie obojga rodziców występuje gen, niekoniecznie dziecko go dostanie. Tak, jak to się stało zresztą w przypadku drugiego bliźniaka, Daniela.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkich

2. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły

Albinosi posiadają niemal białe owłosienie, zarówno włosów na głowie, jak i rzęs oraz brwi. Dodatkowo ich skóra również jest wyjątkowo jasna, przez co są narażeni na wiele niebezpieczeństw. Muszą bardzo uważać podczas codziennej ekspozycji na światło słoneczne, skóra łatwo reaguje poparzeniami, a nawet zrogowaceniem i pęcherzami.
Niektóre afrykańskie wierzenia przypisują albinosom ogromną moc. Z części z nich wynika, że są wcieleniem duchów zmarłych, inni twierdzą jednak, że magiczna moc kryje się w ich ciałach. Ci drudzy, zdecydowanie zagrażają albinosom, ponieważ mogą je chcieć skrzywdzić dla zysku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okropnie wyglądająca, oślizgła biała skrętka na żółtkach jajek jest ważniejsza niż myślisz. Nie jedz jaj, na których jej nie ma, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnie

Następny artykuł