Dzieci Niemcy szkoła
maxpixel.net CC0
Autor Klaudia Bochenek - 22 Sierpnia 2020

Fatalne skutki otwarcia szkół w Niemczech. Polskę czeka ten sam scenariusz?

Dzieci z Niemiec 3 tygodnie temu rozpoczęły rok szkolny 2020/2021. Wystarczyło tylko 21 dni, żeby koronawirus został wykryty zarówno wśród uczniów i nauczycieli. W jednym tylko mieście, na liście placówek z odnotowanym COVID-19, znalazło się kilkadziesiąt placówek.

Dzieci zza zachodniej granicy zmierzyły się z koronawirusem - wszyscy byli pewni, że szkoły są wyśmienicie przygotowane, a COVID-19 nie zaatakuje na dużą skalę. Teraz wielu niemieckich rodziców obawia się, co będzie dalej. Lokalne media podały dokładną liczbę osób zarażonych i osób na kwarantannie.

IMGW ogłosiło alarm drugiego stopnia. Dotyczy większości polskich województw, lepiej uważaćIMGW ogłosiło alarm drugiego stopnia. Dotyczy większości polskich województw, lepiej uważaćCzytaj dalej

Dzieci i nauczyciele z koronawirusem, nie można było tego uniknąć

Jak podaje "Wirtualna Polska", w samej tylko dzielnicy Neukölln w Belinie na kwarantannie wylądowało 146 dzieci, 15 nauczycieli, 11 pedagogów oraz pozostały personel szkół. Działania były konieczne, kiedy u 4 uczniów i 3 pracowników placówek wykryto koronawirusa. Jak jednak informuje "Berliner Zeitung" w samym Berlinie zakażenia odnotowano w 37 szkołach. Dyrekcje szkół na bieżąco informują urzędników o sytuacji epidemielogicznej w placówkach.

- W większości przypadków zarażony jest tylko jeden uczeń, jeden nauczyciel lub jeden nauczyciel w placówce, jak dotąd nie stwierdzono by do zainfekowania wirusem SARS-Cov-2 doszło w trakcie zajęć w szkole - podają lokalne niemieckie media.

Również w landzie Nadrenia Północna-Westfalia sytuacja nie klaruje się optymistycznie. Już tydzień temu były plany zamknięcia kilku szkół. Ostatecznie jednak 14 klas zostało odesłanych do domów, zdiagnozowano też 23 zakażone osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość
2. Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

- Te doniesienia potwierdzają, że również w Polsce powrót dzieci do szkół będzie wiązał się z poważnymi wyzwaniami. Trzeba będzie szybko i profesjonalnie reagować na każdy ujawniony przypadek, inaczej szkoły staną się nowymi ogniskami epidemii. To jasne, że otwierając szkoły, zwiększamy ryzyko i ekspozycję na koronawirusa. Taka decyzja wynika jednak z odpowiedzi na potrzeby samych uczniów. Oni potrzebują powrotu do normalności - powiedział dr hab. Mariusz Gujski, specjalista zdrowia publicznego z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w rozmowie z Wirtualną Polską.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mafijny boss na wolności. Wpłacono za niego porażającą kaucję
  2. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł