Dzieci: dawna metoda przynosi więcej szkód niż korzyści
fot. wikimedia.org/Stephanie Pratt
Autor Karol Zaborowski - 22 Listopada 2019

Wiele mam używa metody naszych babć, aby chronić zdrowie dzieci. Teraz powoduje więcej szkód niż korzyści

Dzieci po swoich narodzinach cały czas się rozwijają, przez co rodzice muszą się nauczyć, w jaki sposób się nimi opiekować, aby nie doprowadzić do rozwinięcia się wad w ich małych organizmach. Nasze babcie miały na to swoje własne metody, które teraz mogą być już nieaktualne i wyrządzić więcej szkód niż korzyści.

Dzieci po narodzinach są niezwykle delikatne i nawet zła metoda trzymania ich na rękach, może doprowadzić do uszkodzeń kręgosłupa. Podobnie sprawa ma się w przypadku stawów biodrowych, które również potrzebują odpowiedniej ochrony. Dawniej robiono to przez używanie kilku pieluch tetrowych, a wiedza na ten temat przekazywana jest kolejnym pokoleniom mam.

Dwie, a nawet trzy pieluchy tetrowe założone na dziecko miały zapewnić mu odpowiednie ułożenie nóżek i podtrzymanie stawu biodrowego, który także powinien znajdować się w określonej pozycji. Trzeba przyznać, że jest to skuteczny i prosty sposób, który teraz stracił na aktualności. Co więcej, teraz może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguPrzez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguCzytaj dalej

Dzieci okaleczane przez metodę, którą stosowały nasze babcie

O ile w przypadku stosowania samych pieluch tetrowych szerokie pieluchowanie dzieci faktycznie miało sens i przynosiło wiele korzyści, tak teraz absolutnie nie powinno być stosowane. Mimo to, wiele babć, a nawet lekarzy zaleca je młodym mamom, narażając ich dzieci na okaleczenie.

Wszystko dlatego, że aktualnie stosowane jednorazowe pampersy zapewniają już odpowiednie ułożenie nóżek naszych dzieci, przez co nakładanie na nich dodatkowych warstw materiału niepotrzebnie krępuje ich ruchy. Niestety wiele mam nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób mogą wyrządzić swojemu dziecku krzywdę i właśnie narazić je na problemy w postaci dysplazji stawu biodrowego.

Jak podaje portal mamadu.pl, w internecie nadal można znaleźć wiele postów zamieszczonych przez mamy, które polecają szerokie pieluchowanie. Same o tej metodzie dowiedziały się od swoich mam lub babć i stosowały ją w przypadku swoich dzieci. Następnie przekazują tak nabytą wiedzę, niestety przekazując szkodliwe przyzwyczajenia i przekonania. Dzięki temu uchronimy nasze pociechy przed ewentualnymi problemami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepiej zwracać uwagę na kolor ziemniaków. Niektóre z nich są trujące
  2. Łosoś hodowlany jest jednym z najbardziej toksycznych produków. Producenci ukrywają przed nami prawdę
  3. Nowa moda wśród nastolatków zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 11-latek
  4. Z czego produkowane są parówki? Niektóre osoby mogą stracić apetyt

Następny artykuł