Nie żyje miesięczny chłopczyk. Gdy lekarze ustalili przyczynę zgonu, natychmiast zadzwonili na policję

dziecko w stanie krytycznym
fot. https://unsplash.com/ insungyoon
Autor Natalia Niewczas23.07.2020

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, wymagają szczególnej opieki i troski, którą rodzice mają obowiązek im zapewnić. Niemowlęta są bowiem całkowicie bezbronne i nie mogą samodzielnie się o siebie zatroszczyć. Zadanie to należy do prawnych opiekunów dziecka. Niestety nie każde nowo narodzone dziecko może na nich polegać.

Dzieci doświadczają niekiedy przemocy ze strony rodziców bądź innych spokrewnionych z nimi osób. Choć podejścia do wychowania potomstwa bywają różne, psychiczne bądź fizyczne znęcanie się nad dzieckiem podlega karze, w tym także tej dotyczącej pozbawienia wolności. Nie wiadomo jeszcze, co czeka rodziców miesięcznego chłopczyka, którego przetransportowano w ciężkim stanie do szpitala.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datęSpecjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datęCzytaj dalej

Dzieci są bezbronne wobec przemocy ze strony najbliższych


Wszystko zaczęło się od przyjazdu karetki, którą prawdopodobnie wezwali krewni rodzeństwa. W środę 22 lipca pogotowie zabrało do szpitala miesięcznego zaledwie niemowlaka. Lekarze długo walczyli o jego życie.


Według doniesień portalu fakt.pl, do zdarzenia doszło w Rudzie Śląskiej dnia 22 lipca. To wtedy do miesięcznego chłopca wezwano służby ratunkowe. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował dziecko do szpitala najszybciej, jak tylko było to możliwe. Chłopiec trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zlokalizowanego w Katowicach. To tam lekarze stoczyli prawdziwą walkę o jego życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany


Niemowlę trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Mimo wysiłków pracujących w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka lekarzy chłopiec zmarł po kilku godzinach na oddziale intensywnej terapii. Zajmujących się dzieckiem lekarzy zaniepokoiły ślady maltretowania, w związku z czym postanowili wezwać policję.


Rodzice zmarłego niemowlęcia zostali zatrzymani. Jak się okazuje, chłopiec miał starszą siostrę, 14-miesięczną dziewczynkę, która także została przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze badali stan jej zdrowia. Chociaż historia chłopca z Rudy Śląskiej skończyła się tragicznie, na podejrzenia przemocy w rodzinie zawsze warto szybko reagować - wezwanie służb ratunkowych może ocalić życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister przekazał wiadomość dla wszystkich rodziców. Decyzja jest ostateczna
  2. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  3. Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamy;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe

Następny artykuł