ośmioletnia Jessica
fot. https://youtube.com/ tubeseantube
Autor Natalia Niewczas - 23 Lipca 2020

Rodzice lekceważyli problemy 8-latki. W stanie krytycznym trafiła do szpitala, gdy lekarze ją ujrzeli, wpadli w osłupienie

Dzieci z powodu swojej natury bywają naprawdę ruchliwe. Tak zwane “żywe srebra” to te pociechy, którym trudno usiedzieć w jednym miejscu nawet przez kilka minut - wszystkiego chcą dotknąć i spróbować, a bieganie na zewnątrz to jedna z ich ulubionych rozrywek. Skłonność do zwiększonej aktywności fizycznej dziecka sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi. Niestety są przypadki, w których sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Dzieci uwielbiają nie tylko ruszać się i rozrabiać, ale także łasuchować. Choć część z nich należy do tak zwanych “niejadków”, słodkie i słone przekąski stanowią smakowity kąsek dla maluchów. Nie trudno przyłapać pociechę na wykradaniu ciasteczek z szuflady lub poszukiwaniu cukierków w umieszczonym na stole, obiecująco wyglądającym pudełku. Na kontrolowane łakomstwo od czasu do czasu warto dziecku pozwolić, lecz czasem sprawy posuwają się stanowczo za daleko. Tak właśnie stało się w przypadku ośmioletniej dziewczynki, która w stanie krytycznym trafiła do szpitala.

Ważna decyzja GIS. Popularny olej wycofany ze sprzedaży, jest szkodliwy dla zdrowiaWażna decyzja GIS. Popularny olej wycofany ze sprzedaży, jest szkodliwy dla zdrowiaCzytaj dalej


Otyłość zagraża także zdrowiu dzieci


Dzieci, podobnie jak dorośli, mogą mieć problem z otyłością. Niestety bardzo często dziecięca otyłość wynika z zaniedbań opiekunów lub niewłaściwie okazywanego uczucia. Postępującym w ten sposób rodzicom niekiedy trudno zrozumieć, jak ogromną szkodę psychiczną i fizyczną wyrządzają swoim pociechom.


Według doniesień portalu webniusy.pl to właśnie ośmioletnia Jessica uzyskała niechlubny tytuł najgrubszego dziecka na świecie - w pewnym momencie jej waga wynosiła prawie dwieście kilogramów. Z tak znaczącą otyłością wiąże się wiele potencjalnych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia i życia. Dotyczyło to także nieświadomej powagi sytuacji ośmiolatki.


Jessica była uzależniona od jedzenia. Matka dziewczynki zapewniała córce wszystko to, na co tylko miała ochotę. Jej niepohamowany apetyt w połączeniu z pobłażliwością kobiety przyniósł zagrażające zdrowiu rezultaty. Jessica pochłaniała nawet do kilkunastu wysokokalorycznych posiłków dziennie, co w stosunkowo krótkim czasie doprowadziło jej organizm do opłakanego stanu, w którym praktycznie nie mogła się już swobodnie poruszać. Dopiero problemy z oddychaniem dziecka skłoniły matkę do reakcji i otworzyły kobiecie oczy na rozgrywaną tuż pod jej nosem tragedię.

Dzisiaj grzeje: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Prawo jazdy już zbędne, przełomowa decyzja Sejmu. Pojedziesz bez dokumentu


Gdy ośmioletnia Jessica trafiła do szpitala, lekarze ocenili jej stan jako krytyczny. Był to początek trudnych zmian, jakie zaszły w życiu rodziny. Dziewczynce zalecono rygorystyczną, zdrową dietę, dzięki której udało się jej wreszcie schudnąć. Jessica odzyskała także zdolność do samodzielnego, swobodnego przemieszczania się. Nie oznacza to jednak końca problemów. Dziewczynka wciąż walczy z apetytem na niezdrowe przekąski i przyjmuje niezbędne w leczeniu farmaceutyki.


Szokująca historia ośmiolatki powinna stanowić przestrogę dla innych rodziców. Otyłość to poważny zdrowotny problem, przed którym należy chronić nie tylko siebie, ale i pozostałych członków rodziny niezależnie od wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł