dzieci nie pójdą do szkoły?
fot. https://pixabay.com/ PourquoiPas
Autor Klaudia Gaicka - 24 Sierpnia 2020

Uczniowie przerażeni, rodzice łapią się za głowy. Dzieci jednak nie pójdą do szkoły 1 września?

Dzieci są pełne obaw tak jak i ich rodzice. Nie wiadomo, czy będą mogły wrócić do szkoły i rówieśników 1 września. Już teraz placówka odwołała najbliższe zebrania. Wszystko przez COVID-19 wykryty u dwóch pracowników szkoły podstawowej w województwie wielkopolskim.

Dzieci i ich bezpieczeństwo są najważniejsze. Nic więc dziwnego, że pojawiły się fundamentalne pytania odnośnie do planowanego rozpoczęcia roku w jednej z wielkopolskich szkół. Chociaż rok szkolny jeszcze oficjalnie się nie rozpoczął, już pojawiły się pierwsze zakażenia wśród kadry szkolnej.

Rok szkolny 2020/2021 niebawem ma się rozpocząć, jednak wciąż nie wiadomo, czy zacznie się on dla wszystkich. Jak podaje portal Radiozet.pl, w jednej z placówek w Grodzisku Wielkopolskim doszło do choroby COVID-19 wśród kadry nauczycielskiej.

Ważny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego PolakaWażny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego PolakaCzytaj dalej

Dzieci nie wiedzą, co czeka ich 1 września. Szkoła wydała specjalny komunikat, w którym już odwołała planowane zebrania

Nie tylko dzieci, ale również ich rodzice są pełni obaw, ponieważ SARS-CoV-2 postawił pod znakiem zapytania ich najbliższą przyszłość. Dodatni wynik na obecność koronawirusa otrzymało dwóch pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim.

Wieści błyskawicznie obiegły lokalne media. Nikt nie wie czego się spodziewać w związku z zachorowaniami pracowników placówki. Otuchy nie dodaje fakt, że już odwołano najbliższe zaplanowane spotkania. Rodzice obawiają się, że to dopiero początek.

- Szanowni Państwo rodzice, opiekunowie. Z powodu zagrożenia epidemicznego (zdiagnozowanych dwóch przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 wśród pracowników szkoły), zaplanowane na 25 sierpnia spotkania informacyjne z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I zostają odwołane. - poinformowała szkoła za pomocą swojej strony internetowej.

W tej chwili nikt nie wie, czy dzieci wrócą do szkoły, czy może rozpoczną naukę zdalną. Zbliżający się początek roku stoi pod wielkim znakiem zapytania. Szkoła zapowiedziała, że informacje zostaną podane w przyszłości.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Nadchodzą duże zmiany w przepisach o odpadach. Segregacja zmieni się nie do poznania

W województwie wielkopolskim odnotowano do tej pory 5 142 osób chorych na COVID-19. 3 372 pacjentom udało się wygrać walkę ze szkodliwym patogenem, 1 552 wciąż walczy, a 218 niestety zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uważajcie na swoje dzieci. Przed chwilą wydano pilne ostrzeżenie. Skutki mogą być tragiczne
  2. Skandaliczny spot TVP oburzył nauczycieli z całej Polski. Przedstawia wizję szkoły i utopii, która nigdy nie istniała
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Pojawiają się, gdy nasza wątroba przestaje wyrabiać. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł