Minister zdrowia wypowiedział się na temat powrotu dzieci do szkół. Padła wstępna data

Dzieci - prawdopodobny termin powrotu do szkół
unsplash.com/Kelly Sikkema
Autor Barbara Bujar23.11.2020

Najmłodsze dzieci będą mogły wrócić do szkół już od 18 stycznia – to najbardziej optymistyczny wariant, o którym Adam Niedzielski wspomniał podczas poniedziałkowej rozmowy w RMF FM. Minister zdrowia odniósł się także do innych deklaracji, które w sobotę padły z ust Mateusza Morawieckiego. Skomentował między innymi decyzję o zmianie zasad ferii zimowych.

Powrót dzieci do szkół, przebieg ferii zimowych oraz organizacja tegorocznych świąt Bożego Narodzenia – to tylko nieliczne tematy, które wywołały poruszenie wśród Polaków po ostatniej konferencji Mateusza Morawieckiego. O zdanie w tej kwestii dziennikarze RMF FM postanowili zapytać w poniedziałek ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Masowe badania przesiewowe już niedługo? Podano nazwy trzech województwMasowe badania przesiewowe już niedługo? Podano nazwy trzech województwCzytaj dalej

Minister zdrowia o zmianach w obostrzeniach. Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Jedną ze zmian, która wywołała największe oburzenie społeczne, było przesunięcie terminu ferii zimowych. Przypomnijmy, że do tej pory w przerwy w nauce dla poszczególnych województw odbywały się w różnych terminach. W tym roku dzieci w całej Polsce będą miały wolne w tym samym czasie.

- Ferie zimowe będą między 4 a 17 stycznia. Ta decyzja już zapadła – powiedział stanowczo Niedzielski w rozmowie z RMF FM.

Zgodnie z kolejną decyzją rządu w polskich placówkach edukacyjnych wciąż obowiązywać będzie zdalny tryb nauczania. Dzieci wrócą do szkół najwcześniej w drugiej połowie stycznia. Według Adama Niedzielskiego nie jest to jednak pewny scenariusz, a jeśli się ziści, obejmie najprawdopodobniej tylko najmłodszych uczniów.

- W najoptymistyczniejszym wariancie od 18 stycznia najmłodsze dzieci mogą już wrócić do szkoły – przekazał.

Podczas rozmowy szef MZ odniósł się także do innych postanowień rządu, o których w sobotę informował Mateusz Morawiecki. Potwierdził, że od najbliższej soboty lokale handlowe znów będą otwarte. Zapewnił jednak, że jest to jedyne obostrzenie, które rząd postanowił znieść.

- Znosimy tylko jedno obostrzenie, wszystkie pozostałe zostają zachowane. My przede wszystkim patrzyliśmy, jak się kształtuje liczb dziennych zachorowań. To, że codziennie jest wykonywanych mniej testów, też jest sygnałem, że sytuacja się stabilizuje – powiedział Niedzielski.

Dzisiaj grzeje:
1.Padła propozycja limitu osób przy wigilijnym stole. Nowy projekt obostrzeń
2.Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić", pies nie żyje
3.Masowe badania przesiewowe już niedługo? Podano nazwy trzech województw

Objawy raka trzustki są często bagatelizowane. Co powinno wzbudzić naszą czujność?Objawy raka trzustki są często bagatelizowane. Co powinno wzbudzić naszą czujność?Czytaj dalej

Decyzje decyzjami, ale epidemia koronawirusa jest nieprzewidywalna. W każdej chwili może się okazać, że sytuacja w Polsce uległa znacznej poprawie lub wręcz przeciwnie – pogorszeniu. Wszystko zależy od zachowania obywateli i przestrzegania obostrzeń. Mówiąc o świętach Bożego Narodzenia, Niedzielski uczulał na to, że do ich rozpoczęcia jeszcze wiele może się zmienić.

- Te zmiany potrafią nas zaskakiwać. Przypominam, że poziom zachorowań, mimo że jest stabilny, ciągle się utrzymuje, przekracza ponad 20 tys. – dodał minister zdrowia cytowany przez Onet.

Pożar w szpitalu w Szczecinie. Nie żyje pacjentPożar w szpitalu w Szczecinie. Nie żyje pacjentCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Morawiecki wyłożył karty. Tysiące Polaków może iść na obowiązkową kwarantannę. Wszystko przez podróże
  2. Smartfon z niesamowitą funkcją. Niewiele osób wie o jej istnieniu
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Pielęgniarka ostro o materiale TVN-u. Opisała, jak naprawdę wygląda praca w szpitalu
  5. WHO ostrzega przed trzecią falą koronawirusa. Nie jesteśmy gotowi, padł konkretny termin
  6. Owczarek niemiecki zorientował się, że zgubił pana. Nagranie obejrzano już 25 milionów razy
  7. Popularna blogerka zdradziła męża z pasierbem, którego wspólnie wychowywali. Jednak czekały na niego jeszcze gorsze wieści

Następny artykuł