dzieci otrzymały dziwną pracę domową
Fot. pixabay.com/ StockSnap
Autor Klaudia Gaicka - 24 Czerwca 2020

Dzieci otrzymały oburzającą pracę domową. O skandalu głośno jest na całym świecie

Dzieci dostały szokujące zadanie. Rodzice nie mogli uwierzyć w to, co zostało im zadane. Skandal w szybkim tempie obiegł media społecznościowe. Choć ludzie byli podzieleni, większość twierdziła, że doszło do czegoś niedopuszczalnego. Dyrektor szkoły został zaalarmowany.

Dzieci już od dłuższego czasu zmuszone są do nauki zdalnej. Szkodliwy patogen sprawił, że jest to dla nich szczególnie trudny czas. Eksperci ostrzegają, że choć młodzi uczniowie przystąpili już do nauczania, wciąż mają wrażliwą i kruchą psychikę. Z tego powodu powinno się znacząco uważać przy przekazywaniu im treści.

Koronawirus w ośrodku wczasowym. Kilkadziesiąt osób objętych kwarantannąKoronawirus w ośrodku wczasowym. Kilkadziesiąt osób objętych kwarantannąCzytaj dalej

Dzieci otrzymały upiorne zadanie

Jak podaje portal Webniusy.com, rodzice nie mogli uwierzyć w pracę domową, którą zadano ich dzieciom. Wywołała ona niemały skandal, a wieść o tym szybko rozeszła się po świecie. Również w innych regionach nie brakuje oburzonych rodziców. Ludzie nie są w stanie zrozumieć, co kierowało osobą, która zadała to zadanie dzieciom.

Rodzice 13-latków ze szkoły St. Paul’s Catholic School w Leicester w Wielkiej Brytanii zaalarmowali dyrektora tamtejszej placówki. Nie podobało im się zadanie, które otrzymały ich dzieci. Nie zostało nawet jasno wyjaśnione, czego dokładnie ta praca domowa miałaby uczyć.

Dzieci przyniosły ze sobą do domu formularze, w których zawarte były pytania, dotyczące ich pogrzebów. W zadaniu pytano między innymi o to, czy chcą być skremowani, czy wolą zostać zakopanymi w trumnie. Nie zabrakło również pytań dotyczących szczegółów pogrzebu, pytano np. jaką muzykę by woleli oraz w co mieliby się ubrać ich bliscy.

Absurdalną pracę domową umieściła w internecie jedna z matek uczniów.

– Czy ktoś jeszcze uważa, że nakłonienie dzieci do zaplanowania własnego pogrzebu to trochę za dużo? Czy może przesadzam? – zapytała kobieta w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Już nie będziesz musiał się cofać po prawo jazdy. A to nie koniec udogodnień

Bardzo szybko pod udostępnionym postem wywiązała się żywa dyskusja. Komentujący byli wyraźnie podzieleni. Część z nich uważała zadanie za niedopuszczalne i szokujące, a znaleźli się również tacy, którzy twierdzili, że dzieci powinny zdawać sobie sprawę ze swojej śmierci.

Zdecydowana większość była jednak zdania, że jeżeli takie zadanie w ogóle się pojawiło, to powinno być przedyskutowane z rodzicami. Czasy pandemii COVID-19, gdzie wiele osób jest zagrożonych, nie są dobrym momentem na takie nierozważne i nieprzemyślane działania. Dzieci mogą bardzo się przestraszyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Bardzo niepokojące doniesienia, służby mają pełne ręce roboty. W całym kraju sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie

Następny artykuł