Gra ma być lekiem dla dzieci z ADHD
youtube.com/DTGaming
Autor Barbara Bujar - 24 Czerwca 2020

Gra, którą może przepisać lekarz. Nowy lek dla dzieci z ADHD

Dzieci, które chorują na ADHD typu mieszanego, mogą być leczone za pomocą gry komputerowej. Po specjalnych badaniach, których podjęli się naukowcy, Amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła to tego, by gra mogła być przepisywana przez lekarza. Metoda ma sprawdzać się u dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Dzieci z ADHD będą leczone grą. Jak podaje WP abc Zdrowie, naukowcy ze Stanów Zjednoczonych potwierdzili nowy skuteczny lek, który ma być wykorzystywany w terapii dla dzieci z ADHD. Metoda jest na tyle niecodzienna, że używa się w niej gry komputerowej. Chorzy nie będą więc musieli brać tabletek ani pić syropów. Wystarczy, że lekarz zleci pacjentowi zagranie w EndeavorRX.

Krzyki 35-latki można było usłyszeć przez całą noc. Nikt jej nie pomógłKrzyki 35-latki można było usłyszeć przez całą noc. Nikt jej nie pomógłCzytaj dalej

EndeavorRX lekiem dla dzieci z ADHD typu mieszanego

Nowoczesna metoda leczenia jest przeznaczona dla dzieci, które zmagają się z ADHD typu mieszanego. W tym rodzaju choroby występują wszystkie jej charakterystyczne objawy. U pacjenta rozpoznaje się wtedy szczególnie nadpobudliwość i zaburzenia uwagi. Na szczęście ADHD to choroba, z którą można walczyć. Dzieci, które na nią cierpią można poddać specjalnej terapii, która pozwoli na złagodzenie objawów. Od niedawna można to zrobić za pomocą gry komputerowej.

Gra EndeavorRX to najnowsza animacja, która pomoże dzieciom w leczeniu ADHD. Nie jest trudna i wymagająca, dlatego zagrać w nią będą mogli zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Jej fabuła dotyczy omijania przeszkód i zbierania potrzebnych przedmiotów za pomocą specjalnego statku kosmicznego. EndeavorRX pozwoli graczom na sprawdzenie swojej zręczności, dobra zabawę i złagodzenie choroby. To ostatnie udowodnili naukowcy.

Nowoczesny lek na ADHD jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Właśnie na takich pacjentach jego skuteczność sprawdzili amerykańscy naukowcy. Z podanych informacji wynika, że jedno z trzech badanych dzieci, które przez cztery tygodnie regularnie grało w EndeavorRX, nie wykazywał większych zaburzeń uwagi. Dodatkowo gra została przetestowana pod kątem warunków, jakie powinien spełniać lek medyczny. Zaraz po tym Amerykańska Agencja Żywności i Leków wpisała go na listę leków.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. 1200 zł dla 55 tys. Polek. Mało kto wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni

Gra EndeavorRX jest sprawdzona i dzieci mogą z niej śmiało korzystać. Jedyny problem może stanowić fakt, że działa ona wyłącznie na urządzeniach systemu IOS. Naukowcy podkreślają również, że gra nigdy nie będzie w stanie zastąpić prawdziwego leku. Jest jednak świetną metodą, która uzupełnić terapię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  2. Do czego służy msza święta? Wielu katolików może być oburzonych, rzecznik Episkopatu rozwiewa wątpliwości
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie

Następny artykuł