powrót dzieci do szkoły
fot. https://unsplash.com/ FelipheSchiarolli
Autor Natalia Niewczas - 24 Lipca 2020

Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Edukacji. Co czeka dzieci we wrześniu?

Dzieci, podobnie jak dorosłych, trwająca pandemia koronawirusa wciąż dotyka na różnych płaszczyznach życia. Wprowadzone przez rząd obostrzenia natomiast, na przykład obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, od miesięcy budzą wątpliwości zatroskanych rodziców. W głowach opiekunów pojawia się to samo pytanie: czy dzieci wrócą we wrześniu do szkół?

Dzieci, jak my wszyscy, musiały dostosować się do nowych standardów bezpieczeństwa, jakie zaczęły obowiązywać w naszym kraju po wybuchu pandemii. Przez długie tygodnie zamknięte były place zabaw i odradzane rozrywki na świeżym powietrzu. Zmiany dotyczyły także edukacji, którą kontynuowano w trybie zdalnym. O trudach nauczania w domu zdążył przekonać się już niejeden rodzic.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wybitny polski sportowiecMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wybitny polski sportowiecCzytaj dalej


Dzieci wracają do szkoły


Rewolucja w sposobie nauczania dotknęła nie tylko dzieci, ale i nauczycieli - wszystko dosłownie stanęło na głowie. Przekonali się o tym nieobeznani z nowymi technologiami pedagodzy, jak i próbujący pogodzić pracę i domowe obowiązki z czuwaniem nad obecnością dziecka na lekcjach rodzice. Dopiero nadejście wakacji chwilowo złagodziło napiętą sytuację. Niecierpliwie spoglądający jednak w kalendarz opiekunowie chcą wiedzieć, jak długo jeszcze w systemie edukacji będzie królowało nauczanie zdalne.


Ministerstwo Edukacji Narodowej wreszcie wydało długo wyczekiwany komunikat. Strategia, jaką zamierza przyjąć MEN wobec nieubłaganie zbliżającego się nowego roku szkolnego, przestaje być tajemnicą. Według doniesień portalu webniusy.pl Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, zabrał w tej sprawie głos. Jak tłumaczy, trwa etap przygotowań na wrześniowy powrót dzieci do szkoły.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2.Tysiące Polaków załapią się na dodatkowe 1500 zł miesięcznie od rządu. O pieniądze będzie wyjątkowo łatwo


Minister Edukacji Narodowej zapewnia o trwających już pracach nad przepisami, które mają zapewnić uczniom bezpieczeństwo w placówkach. W komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na Twitterze resort wspomina też o umożliwieniu dyrektorom szybkiego reagowania w przypadkach powstania nowych ognisk COVID-19.


W związku z tym, że specjaliści przewidują drugą falę zachorowań wraz z nadejściem jesieni, planowany powrót dzieci do szkoły może budzić wątpliwości. Przede wszystkim chodzi przecież o bezpieczeństwo, o które wszyscy powinniśmy wspólnie zadbać w tym trudnym czasie, jakim niewątpliwie jest okres pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wiadomo, co czeka wszystkich Polaków jesienią. Nie ma wątpliwości, będziemy zrozpaczeni
  2. Tragedia nad polskim morzem. Nic nie dało się zrobić
  3. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Polacy notorycznie nie dodają do jajecznicy 1 składnika. Błąd, bez niego traci aksamitną konsystencję i cudowny smak

Następny artykuł