dzieci oblewane wodą
Fot. pixabay.com/Ben_Kerckx
Autor Klaudia Gaicka - 25 Czerwca 2020

Rodzice oblewają dzieci wodą i wrzucają nagrania do internetu. Ekspert ostrzega przed nową "zabawą"

Dzieci użytkowników Tik Toka delikatnie mówiąc, nie mają lekko. Ich najbliżsi wyśmiewają ich i oblewają wodą. A to wszystko dla zdobycia kilku lajków. Ekspert komentuje sytuacje, których są setki na portalu. Jest nią oburzony.

Dzieci rodziców z Tik Tiku nie mają lekko. Często uczestniczą w ich filmach jako główna atrakcja dla fanów. Choć aplikacja jest jeszcze stosunkowo świeża, już ma mnóstwo użytkowników. Eksperci oceniają niektóre ich wybryki jako krzywdzące dla ich dzieci. Poza oblewaniem maluchów wodą zdarza się, że rodzice potrząsają nimi w rytm tańca lub rysują coś na ich ciałach. Całą sytuację skomentował ekspert.

GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalnościGIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalnościCzytaj dalej

Dzieci są wyśmiewane i oblewane wodą dla lajków

Jak podaje serwis Radiozet.pl, do interpretacji tego typu zachowań najlepiej nada się zasada wzajemności. Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chciałby, aby ktoś oblał go wodą, wystraszył, a na końcu wyśmiał. Warto dodać, że zrobiłaby to najbliższa nam osoba. Brzmi, delikatnie mówiąc mało przyjemnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ekspertów zabiera w tej sprawie głos.

– Co za debilizm... Osoby, które powinny być dla tych dzieci największym wsparciem i "bezpieczną przystanią" straszą je i wystawiają na pośmiewisko po to, żeby być "fajnym". Nie wiem, kogo to bawi, a już w ogóle dziwią mnie te matki roześmiane z przerażenia własnego dziecka. Ani to śmieszne, a mądre to już w ogóle. Smutne, że ludzie dla kilku lajków są gotowi ośmieszyć własne dziecko. – skomentował dr Jakub Andrzejczak z UAM w Poznaniu, kierownik Zakładu Socjologii Edukacji

Socjolog podkreśla również, że największy problem stanowi to, że to nie są odosobnione przypadki. Niestety sytuacja jest bardzo niepokojąca.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

– Prezentowane filmy to tylko kilka z setek, a może tysięcy takich filmów. I nie chodzi tu o poszczególne przypadki. Na świecie jest niezliczona liczba osób, które wyrządzają swoim dzieciom krzywdy o wiele większe, niż te, które możecie tu zobaczyć. Chodzi o to, że ktoś uznaje, że to modne, popularne, hajpowe, normalne ... Chodzi o to, że materiały te oglądają dzieci i młodzież. Chodzi o to, że w tym idiotycznym trendzie nie ma za grosz empatii, która stanowi jeden z fundamentów istnienia społeczeństw. TikTok nie reaguje na zgłoszenia, dlatego wystosowałem dziś w tej sprawie pismo do Komitetu Praw Dziecka ONZ – podsumować dr Andrzejczak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł