Do polskiego szpitala trafiła dwójka dzieci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Znamy prawdę o ich stanie zdrowia

Dzieci: podejrzenie zarażenia koronawirusem
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski27.01.2020

Dwójka dzieci zachorowała niedługo po tym, jak wróciły do Polski z rodzinnej wycieczki. Ich trasa wiodła przez Pekin. Oboje trafili do krakowskiego szpitala zakaźnego.

Dwójka dzieci trafiła do krakowskiego szpitala zakaźnego z podejrzeniem zarażenia koronawirusem z Chin. Choroba szybko się rozprzestrzenia i pojawiły się już jej pierwsze potwierdzone przypadku w Europie. Jako epicentrum epidemii przyjmuje się miasto Wuhan, które zostało odcięte od świata.

Objawy zakażenia górnych dróg oddechowych pojawiły się u dzieci niedługo po tym, jak wróciły z rodzicami z rodzinnej wycieczki. Ich droga powrotna wiodła przez Pekin, przez co powstała obawa, że maluchy zaraziły się nowym rodzajem koronawirusa z Chin.

Podczas pogrzebu 20-letniej Justyny zebrały się dziesiątki osób. Na jej leczenie uzbierano ponad 800 tysięcy złotychPodczas pogrzebu 20-letniej Justyny zebrały się dziesiątki osób. Na jej leczenie uzbierano ponad 800 tysięcy złotychCzytaj dalej

Prawda o stanie zdrowia dzieci ze Śląska

Choć dzieci pochodzą ze Śląska, to trafiły na dziecięcy oddział zakaźny krakowskiego szpitala im. Żeromskiego. Tamtejsi lekarze przeprowadzili szczegółowy wywiad medyczny oraz dokładnie przebadali małych pacjentów, aby określić ich stan zdrowia.

Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie wydał specjalne oświadczenie, w którym podał, że zarówno objawy, jak i wywiad nie wskazują na to, aby dzieci zaraziły się nowym wirusem z Chin.

- Miały objawy zakażenia górnych dróg oddechowych. Ale ani wywiad medyczny, ani przebieg choroby nie potwierdza, że mamy do czynienia ze śmiertelnym koronawirusem z Chin - stwierdził Jerzy Friediger cytowany przez Gazetę Wyborczą.

W Wuhan i okolicy pozostaje nadal ponad 20 Polaków, którym nie udało się uciec z miasta przed jego zamknięciem. Każdego dnia w mediach pojawiają się informacje o kolejnych zarażonych, których w samych Chinach ba być już ponad 2 tysiące. Jednak wszystko wskazuje na to, że jak na razie wirus nie przedostał się do Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polaków popełnia ten sam błąd. Nie mają pojęcia, do czego służy jedna rzecz w piekarniku
  2. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Z ostatniej chwili: NFZ i resort zdrowia wydały oficjalne komunikaty ws. 2019-nCoV. Każdy Polak musi je poznać

Następny artykuł