dzieci utknęły w aucie, stała się tragedia
pixabay_AutoPhotography
Autor Klaudia Gaicka - 27 Lipca 2020

Kiedy ich mama spała, dzieci weszły do nagrzanego samochodu. Kobieta nie miała pojęcia, co się stało

Dzieci utknęły w samochodzie. Ich mama nigdy nie pomyślałaby o tym, jaką karę przyjdzie jej zapłacić za krótką drzemkę. Niestety nawet szybka interwencja policji nie mogła tu wiele zmienić. Życie 3-letniej Laykn i 15-miesięcznej Olivii wisiało na włosku. Chwila nieuwagi skończyła się tragedią.

Dzieci trzeba mieć na oku praktycznie cały czas. Chwila nieuwagi mamy zakończyła się tragicznie. Upały w ostatnim czasie dają się we znaki nie tylko Polakom. Podczas skrajnych temperatur wiele niebezpieczeństw czyha nie tylko na nas, ale również na nasze pociechy. Dzieci są dużo bardziej bezbronne od dorosłych, dlatego cały czas powinniśmy zwracać na nie odpowiednio dużą dozę uwagi.

Mama dwóch dziewczynek zapłaciła najwyższą cenę za chwilę spuszczenia córek z oczu. Jak podaje portal Radiozet.pl, 21-letnia Kaylee Petchenik pochodząca z Arkansas w Stanach Zjednoczonych przebywała ze swoją dwójką dzieci w ich rodzinnym domu. Kiedy po przebudzeniu się z drzemki odkryła, że 3-latki zniknęły jej z oczu, natychmiast zaalarmowała lokalne służby.

Zapadła pila decyzja. Powrót obostrzeń w jednym z regionów PolskiZapadła pila decyzja. Powrót obostrzeń w jednym z regionów PolskiCzytaj dalej

Dzieci 21-latki utknęły w rozgrzanym samochodzie, kiedy ona spała. Funkcjonariusze popędzili na miejsce

Dzieci, które zniknęły spod opieki mamy to trzyletnia Laykn i 15-miesięczna Olivia. Kobieta nie czekała ani chwili, od razu zadzwoniła pod 911, aby policja pomogła odnaleźć jej córeczki. Funkcjonariusze z Booneville odkryli, że dzieci znajdują się na tylnej kanapie stojącego pod domem samochodu.

Dziewczynki były nieprzytomne. Od razu przetransportowano je do szpitala w Bonneville. Tamtejsi lekarze nie potrzebowali wiele czasu, aby stwierdzić tragiczną prawdę. Okazało się bowiem, że trzyletnia Layken zmarła. Jej siostrzyczka 15-miesięczna Olivia znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym, ale stabilnym. Lokalna policja wydała specjalne oświadczenie na temat sprawy.

- Obie dziewczynki są oczywistymi ofiarami upału - podsumowali funkcjonariusze.

Dokładne okoliczności zdarzenia ma ujawnić policyjne śledztwo. Chociaż w tym wypadku ciężko mówić o pozostawieniu dzieci, funkcjonariusze apelują. Nie należy zostawiać dzieci ani zwierząt w rozgrzanym samochodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Od dzisiaj hit w Lidlu. Niezbędne wakacyjne akcesoria bez których ani rusz za grosze

Każdego roku media donoszą o podobnych przypadkach. Wielu z nich można byłoby uniknąć, gdyby rodzice wykazali się większą wyobraźnią i odpowiedzialnością za swoje pociechy. Pamiętajmy o tym, że dzieci są praktycznie bezbronne i często nie mają pojęcia, jak działać w sytuacji zagrożenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  3. Miliony Polaków za chwilę staną przed pilnym, ważnym wyborem. Od niego będą zależały ich emerytury;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł