dzieci i choroby śmiertelne
Fot. pixabay.com/ Mylene2401
Autor Klaudia Gaicka - 29 Maja 2020

Choroby, które są najgroźniejsze dla dzieci. Nie wolno ich lekceważyć

Dzieci niestety również chorują śmiertelnie. Pomimo tego, że rodzice zwykle nie spuszczają swoich pociech z oczu, niektórych chorób po prostu nie da się w ten sposób uniknąć. Objawy nie zawsze są widoczne od razu, dobrze jest, być czujnym na wszelkie zmiany w zachowaniu lub wyglądzie naszych maluszków.

Dzieci powinny być najcenniejszym darem dla swoich rodziców. Dbanie o nie, a zwłaszcza o ich zdrowie bywa czasem trudne. Dzieje się tak w głównej mierze dlatego, że dzieci nie zawsze potrafią wyartykułować, co dokładnie im dolega. Zważywszy na to, tym bardziej powinniśmy być czujni na zmiany, jakie zachodzą w wyglądzie i zachowaniu naszych pociech.

16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkoweCzytaj dalej

Dzieci również chorują śmierletnie

Jak podaje serwis Medonet.pl, rdzeniowy zanik mięśni warunkowany jest genetycznie i obciąża układ nerwowy maluszka. W zależności od rodzaju schorzenia dotyka niemowlęta i dzieci w różnym wieku. Im wcześniej wystąpią pierwsze objawy choroby, tym cięższy ma ona przebieg. Na szczęście wprowadzono nowe metody leczenia i opieki oddechowej, dzięki czemu spadła śmiertelność tego schorzenia.

Dzieci z zespołem Edwardsa najczęściej ulegają poronieniu na wczesnym etapie ciąży. Wśród narodzonych maluszków większość stanowią dziewczynki. Nowo narodzone maleństwa wyglądają bardzo charakterystyczni. Mają stosunkowo niską wagę oraz wiele zmienionych cech wygląd. Jednym z najcharakterystyczniejszych cech takiego noworodka są jego rączki. Przy zaciśnięciu w piąstki palec wskazujący oraz najmniejszy nachodzą na palce środkowe.

Mukowiscydoza również jest chorobą genetyczną. Chorego pacjenta męczy kaszel oraz uczucie duszności. Dodatkowo skarży się na powracające zapalenia płuc i oskrzeli, które z czasem prowadzą do patologicznych zmian. Układ oddechowy nie jest jedynym, który choroba atakuje. Jej objawy dotyczą praktycznie wszystkich narządów chorego.

Rdzeniak zarodkowy jest złośliwą zmianą nowotworową. Na tę przypadłość zapadają najczęściej chłopcy w wieku od 3 do 5 oraz od 5 do 9 lat. Niestety leczenie nie daje dużych nadziei, zwykle lekarze decydują się wykonać operację.

Dzisiaj grzeje: 1. Profesor Krzysztof Simon ostrzega. "Absurdem jest mówienie, że mamy już wszystko za sobą"

2. 16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe

Trisomia chromosomu 13, czyli Zespół Patau składa się z kilku wad wrodzonych. Jak podaje portal, do podstawowych i zarazem najbardziej charakterystycznych symptomów tej choroby należą: małogłowie, niska masa urodzeniowa, ubytek skóry skalpu, wady wzroku (ciężkie), rozszczep wargi lub podniebienia, anomalie kończyn dziecka. Jedynie 5% wszystkich pacjentów z tą przypadłością dożywa pierwszych trzech lat życia. Składają się na to również liczne współistniejące wady wrodzone (np. serca czy nerek).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
  2. Żona Łukasza Szumowskiego nie wytrzymuje. Chce ujawnić całą prawdę
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

Następny artykuł