Dzieci, chcąc mieć moc Spidermana, dali się pokąsać jadowitemu pająkowi
unsplash.com/ YOGESH GOSAVI
Autor - 29 Maja 2020

Dali się pokąsać jadowitemu pająkowi, bo chcieli zyskać moce Spidermana. 3 chłopców w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Dzieci bardzo często próbują naśladować swoich idoli. Niestety zdarza się, że takie zabawy kończą się tragicznie. Trzech małych chłopców, którzy chcieli mieć moc Spidermana, dali się pokąsać Czarnej wdowie. Wszyscy trafili do szpitala w ciężkim stanie.

Dzieci spędzają mnóstwo czasu, oglądając na ekranie telewizora czy komputera przygody swoich ulubionych bohaterów. Niekiedy nawet marzą o tym, by być jak oni i próbują ich naśladować, co czasami kończy się tragicznie.

Trzech małych chłopców z Boliwii marzyło, by mieć moc Spidermana. Jest to ich ulubiony superbohater znany im z filmów. Niestety, by się do niego upodobnić, dzieci wpadły na pomysł, który okazał się dramatyczny w skutkach. Chłopcy dali się bowiem pokąsać bardzo jadowitemu pająkowi - czarnej wdowie. W wyniku ukąszeń wszyscy trzej trafili do szpitala w ciężkim stanie.

Nowe ognisko epidemii w Polsce. Liczba zainfekowanych wzrastaNowe ognisko epidemii w Polsce. Liczba zainfekowanych wzrastaCzytaj dalej

Dzieci, chcąc mieć moc Spidermana, dali się pokąsać jadowitemu pająkowi

Bracia w wieku 12, 10 i 8 lat, pasąc kozy niedaleko miasta Chayanta w Boliwii, zauważyli pająka. Nie wiedzieli jednak, że jest to niezwykle jadowite zwierzę – czarna wdowa. Chłopcy zaczęli ją denerwować, szturchając patykiem dopóty, dopóki nie ukąsiła ich wszystkich.

Czarna wdowa to jeden z najniebezpieczniejszych pająków na świecie. Jej jad jest 15 razy silniejszy niż jad grzechotnika. Żyją głównie w Ameryce Północnej i Południowej, blisko siedzib ludzkich. Jego jad jest silną neurotoksyną, która wywołuje zatrucie, silne bóle, czasem nawet prowadzi do śmierci.

Bracia mieli nadzieję, że dzięki ukąszeniom czarnej wdowy zyskają supermoce, takie jak ich ulubiony bohater filmowy Spiderman. Niestety ich zabawa skończyła się bardzo źle. Po ukąszeniu chłopcy odczuwali tak silny ból, że zaczęli tracić siły.

Matka, która znalazła dzieci, widząc ich w złym stanie, natychmiast zawiozła ich do lekarza. Gdy u chłopców pojawiły się kolejne objawy, m.in. gorączka, drżenie i bóle mięśni, zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego, gdzie podano im antidotum. Na szczęście chłopcy wyzdrowieli i po tygodniu wrócili do domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Profesor Krzysztof Simon ostrzega. "Absurdem jest mówienie, że mamy już wszystko za sobą"

2. 16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, podczas jednej z konferencji urzędnik boliwijskiego Ministerstwa Zdrowia Virgilio Pietro opowiedział swoim słuchaczom historię braci.

Mężczyzna zaapelował, aby rodzice byli szczególnie ostrożni i wytłumaczyli swoim dzieciom, że nie wszystko, co widać w filmie, jest prawdziwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
  2. Żona Łukasza Szumowskiego nie wytrzymuje. Chce ujawnić całą prawdę
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

Następny artykuł