Dzieci: kontrowersyjna metoda nauki pływania
pixabay_Engin_Akyurt
Autor Damian Witoń - 30 Czerwca 2020

Chciała nauczyć go pływać. Matka wrzuciła 8-miesięcznego synka do wody

Dzieci są niezwykle delikatnymi istotami, które wymagają od dorosłych opieki. Nie każda osoba obdarzona jest wystarczającą dozą odpowiedzialności i rozwagi, aby podjąć się trudnego zadania, którym niewątpliwie jest wychowanie małego człowieka. Według wielu internautów zachowanie matki 8-miesięcznego chłopca jest niedopuszczalne.

Dzieci wymagają od swoich rodziców ciągłej uwagi i troski. Do ich prawidłowego wychowania konieczna jest odpowiedzialność. Niestety nie każdy opiekun dojrzał do wielkiej roli, jaką jest troska o małego człowieka. Według wielu internautów dobitnie świadczy o tym nagranie, które matka 8-miesięcznego chłopczyka wrzuciła do sieci.

Wzruszający pogrzeb Polki i jej córeczek w Kanadzie. Zginęły pod kołami pirata drogowegoWzruszający pogrzeb Polki i jej córeczek w Kanadzie. Zginęły pod kołami pirata drogowegoCzytaj dalej


Dzieci wymagają ogromnej odpowiedzialności. Nie każdy jest gotów, aby się nimi opiekować

Do internetu trafiło ostatnio nagranie, które wzbudziło falę krytyki. Możemy ujrzeć na nim, jak matka wrzuca swoje 8-miesięczne dziecko do basenu. Według niej, jest to doskonałą metodą nauki pływania. I chociaż faktycznie chłopcu udało się utrzymać na powierzchni wody, internauci zwracają uwagę, że całe wydarzenie może być dla niego ogromnym szokiem, który pozostawi trwały ślad na psychice.


Chociaż na nagraniu wrzuconym na popularną platformę TikTok widać brutalność w zachowaniu młodej matki, ona sama uważa, że była to najlepsza decyzja w jej życiu. Co więcej nie tylko ona zdecydowała się uczyć swoje dziecko w taki sposób. Metoda nazywana Infant Swimming Resource, polegająca na intensywnym oswajaniu dziecka z wodą, zdobyła już bardzo dużo zwolenników.


Lekarze ostrzegają jednak, że nagły kontakt z wodą, może być dla małego dziecka bardzo niebezpieczny. Jak podaje portal webniusy.com, specjaliści zwracają uwagę na zagrożenie zakrztuszenia się wodą. W jego wyniku może dojść do zapalenia płuc, czy niedotlenienia mózgu.

Dzisiaj grzeje: 1. 18-latka uskarżała się na bóle głowy i mdłości. Nie udało się jej uratować

2. Już w środę ruszają zapisy, nie odkładaj tego na później. Możesz stracić 300 zł


Wiele osób zgadza się z opinią, że takie zachowanie jest niedopuszczalne. Matka 8-miesięcznego chłopca nie dała się jednak przekonać. Twierdzi, że jej starsze dziecko również było uczone pływania przy użyciu kontrowersyjnej metody, dzięki czemu świetnie radzi sobie teraz na basenie. Czy jednak szybkie nabycie umiejętności jest warte narażania zdrowia, a nawet życia malucha, jest kwestią wysoce wątpliwą. Ostateczną ocenę pozostawiamy jednak Państwu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Krzysztof Kononowicz zaatakował ekipę TVP. Interweniowała policja
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)

Następny artykuł