dzieci zginęły w tragedii
fot. https://unsplash.com/ carolus abi
Autor Natalia Niewczas - 31 Sierpnia 2020

Tragiczny skutek wichury. Nie żyją dwie dziewczynki

Dzieci beztrosko korzystały z lata. Gwałtowna pogoda zmieniła się jednak w ułamku sekundy, co spowodowało śmierć dwóch sióstr. Gdy doszło do tragedii, dziewczynki zwiedzały świat podczas wakacyjnego wyjazdu z rodzicami i pozostałym rodzeństwem.

Dzieci zginęły w niedzielę 30 sierpnia - tego samego dnia doszło do dramatycznych wydarzeń. Gwałtowna wichura przewaliła na rozbity na kempingu namiot rosnące nieopodal drzewo. Spały w nim dwie zmarłe siostry. W chwili śmierci miały zaledwie po 3 i 14 lat.

Koronawirus zmutował. Specjaliści przedstawili ważną wiadomośćKoronawirus zmutował. Specjaliści przedstawili ważną wiadomośćCzytaj dalej

Prosto na dzieci runęło drzewo

Do zatrważającej tragedii, w wyniku której aż dwoje dzieci straciło życie, doszło w niedzielę we Włoszech. Rodzina z czwórką dzieci wyruszyła w wakacyjną podróż; dotarli do miejscowości Marina di Massa w Toskanii. Wedle doniesień lokalnych mediów pierwotnie planowali wrócić do domu w sobotę 29 lipca, lecz z powodu kaprysów pogody postanowili zostać na miejscu dzień dłużej.

Jak podaje portal fakt.pl, rodzice wraz z 9-letnim bratem 3-letniej Jannat i 14-letniej Malal spędzali noc w wynajętym na czas kempingu domku. Tuż obok budowli stanął namiot - to w nim nocowały pozostałe dzieci. Jannat i Malal towarzyszyła starsza siostra w wieku 19 lat. Ona jedyna wyszła z wypadku praktycznie bez szwanku.

Dnia 30 sierpnia nad Toskanią przeszła gwałtowna nawałnica; część świadków relacjonowała zmiany pogodowe jako prawdziwą trąbę powietrzną. Wszystkie trzy siostry spały wówczas w namiocie. Właśnie wtedy silny wiatr powalił wielką topolę prosto na schronienie dzieci. Dwie młodsze dziewczynki trafiły do szpitala. Wysiłki lekarzy nie przyniosły jednak spodziewanych efektów, obie zmarły kilka godzin później.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Strumień pieniędzy popłynie do milionów Polaków. Niebawem rozpocznie się wypłata zaliczek

Za jedną z przyczyn tragedii podaje się samą niestabilność 4,5-metrowego drzewa. Miejscowa prokuratura wszczęła już w sprawie zdarzenia śledztwo. Obecnie teren kempingu został wykluczony z turystycznego użytku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?
  2. Aż trudno uwierzyć, co Michał Adamczyk powiedział po "Wiadomościach". Obraźliwe porównanie
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. Pielęgniarka chciała zmienić coś w swoim wyglądzie. Nie spodziewała się aż takiej metamorfozy

Następny artykuł