Dziecko: matki zarażonej koronawirusem
pixabay_Rainer_Maiores
Autor Damian Witoń - 1 Kwietnia 2020

Na świat przyszło dziecko kobiety zarażonej koronawirusem. Obecnie przebywa w izolacji

Dziecko kobiety zarażonej wirusem SARS-CoV-2 przyszło na świat w Zgierzu pod Łodzią. Jest całkowicie zdrowe. Niestety musi być odizolowane od matki.

Dziecko matki zarażonej wirusem SARS-CoV-2 przyszło na świat w sobotę 28 marca. Urodziło się w Zgierzu pod Łodzią. Oficjalnej informacji na ten temat udzielił marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Niepokojące odkrycie. Koronawirus rozprzestrzenia się nawet po ustąpieniu objawów?Niepokojące odkrycie. Koronawirus rozprzestrzenia się nawet po ustąpieniu objawów?Czytaj dalej

Dziecko matki zararażonej koronawirusem urodziło się w Zgierzu pod Łodzią. Na szczęście jest zdrowe

-W szpitalu w Zgierzu przyszła na świat dziewczynka, niby nic nienormalnego. Ale rodzice tej dziewczynki i mama, i tata, to osoby zarażone koronawirusem. Radosna wiadomość jest taka, że dziewczynka jest zdrowa. Mała Klara, bo tak rodzice ją nazwali, jest zdrowa, jej wynik jest ujemny- informuje Grzegorz Schreiber.

Niestety radosna informacja o dobrym zdrowiu nowo narodzonej Klary ma również swoją ciemną stronę. Niestety dziewczynka z racji na to, że jej rodzice są zarażeni koronawirusem, musi być od nich odizolowana. Personel szpitala robi co może, aby w możliwie największym stopniu złagodzić tę rozłąkę.

-Przeżywa jednak swego rodzaju problem, bo musi być izolowana od rodziców. To jest bolesna część tej radosnej informacji. Z wielkim wzruszeniem muszę teraz powiedzieć o postawie personelu szpitala w Zgierzu, który robi co może, aby tę odległość zbliżyć. Filmuje dziewczynkę, głos mamy przykazuje dziewczynce. Takie sytuacje budują - mówi marszałek województwa łódzkiego

Do odebrania porodu dziewczynki przygotowywano się już na kilka dni przed nim. Wprowadzono specjalne procedury, które zostały skonsultowane ze specjalistami. Cesarskie cięcie personel medyczny wykonał w pełnym stroju ochronnym oraz w potrójnych rękawiczkach. Zarówno stan małej Klary, jak i jej matki lekarze oceniają na bardzo dobry.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaskakujące słowa kapłana. Według niego ksiądz nie może roznosić koronawirusa

2. Pilny apel Elżbiety Witek do wszystkich Polaków. Każdy musi go usłyszeć, chodzi o "powrót do normaności"


To jednak niejedyny przypadek w Polsce, w którym matka zainfekowana wirusem SARS-CoV-2 urodziła zdrowe dziecko. Do takiej sytuacji doszło ostatnio również w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W tamtejszej placówce wydzielono nawet specjalną część oddziału położnictwa, na którą kierowane są ciężarne kobiety z podejrzeniem lub diagnozą infekcji koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy
  2. Łukasz Szumowski ma wielkie plany, gdy koronawirus się skończy. Chce je zrealizować wraz z żoną
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Polacy coraz bardziej się boją. Radykalni internauci chcą większych obostrzeń

Następny artykuł