Dziecko urodziło się z dodatkowimi ustami
pixabay.com/SeppH
Autor Barbara Bujar - 1 Czerwca 2020

Taki przypadek nie zdarza się często. Dziewczynka przyszła na świat z dodatkowymi ustami

Dziecko, które przyszło na świat w Karolinie Południowej, zaskoczyło wszystkich swoją nietopową wadą. Dziewczynka z boku twarzy miała drugie usta. Lekarze wyjaśnili przyczynę tego zjawiska i przeprowadzili operację. Na szczęście zakończył się całkowitym sukcesem.

Już podczas badań, które matce dziewczynki wykonano w trzecim trymestrze ciąży, lekarze zauważyli pewną nieprawidłowość. Myśleli, że wykryta przez nich narośl to guz albo torbiel. Wszystko wyjaśniło się, kiedy dziecko przyszło na świat. Miało podwójne usta.

Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?Czytaj dalej

Dziecko z podwójnymi ustami przyszło na świat w Karolinie Poludniowej

Podczas ciąży u dziecka mogą rozwinąć się różne wady. Dokładnie tak było w przypadku dziewczynki z Karoliny Południowej. Jak podaje radiozet.pl, jej dodatkowe usta mieściły się z boku twarzy. Miały zęby oraz język, który podczas karmienia pracował synchronicznie z tym, umieszczonym w głównej jamie ustnej. Pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Karolinie Południowej zauważyli, że z dodatkowego otworu wydobywa się płyn. Ich zdaniem była to ślina.

Dodatkowe usta dziewczynki nie przeszkadzały jej w prawidłowym rozwijaniu się. Nie stwarzały też problemów przy oddychaniu. Mimo tego lekarze podjęli decyzję o operacji. Przeprowadzono ją, gdy dziewczynka miała sześć miesięcy. Dziecku usunięto część mięśni, kości, błony śluzowej jamy ustnej i tkanki przełyku, a także gruczoł ślinowy i sześć zębów. Zabieg zakończył się sukcesem.

Nieprawidłowość, z którą urodziła się dziewczynka jest niezwykle rzadkim przypadkiem. Według danych opublikowanych na portalu życie.news, od 1900 roku na świat przyszło zaledwie 35 osób z podobną wadą.

Lekarze wyjaśnili na czym polega ta anomalia. U dziewczynki doszło do duplikacji czaszkowo-twarzowej, która charakteryzuje się podwojeniem całej twarzy lub jej części.

Dzisiaj grzeje: 1. Działają na kleszcze jak magnes. Co przyciąga niebezpieczne pasożyty?

2. Niemal 2 miliony Polaków zażywa jeden lek. Uwaga, może zwierać rakotwórczą substancję

- Duplikacja czaszkowo-twarzowa naszej pacjentki jest rzadkim przypadkiem, który przedstawia się jako izolowana anomalia, bez powiązanych zespołów ani nieprawidłowości – radiozet.pl cytuje lekarzy, którzy opisali przypadek dziewczynki w raporcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
  2. Krzysztof Jackowski nagrał nowe wideo. Wyjawił prawdę o koronawirusie?
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. GW: Emeryci biją na alarm, skarbówka zajmuje ich konta. Też mogą zabrać twoją emeryturę za nieopłaconą daninę

Następny artykuł